بدنسازی و پرورش اندام؛ با این حرکت، مراقب ستون فقرات‌تان باشید (به همراه ویدیوی اجرای صحیح حرکت)

منبع: طرفداری

49

1398/8/18

21:23


بدنسازی و پرورش اندام؛ با این حرکت، مراقب ستون فقرات‌تان باشید (به همراه ویدیوی اجرای صحیح حرکت)

ستون فقرات شما در تمرینات بدنسازی به فشار بیشتری می افتد و از من بپرسید، لایق احترام بیشتری است.

طرفداری- در طول روز ستون فقرات‌تان دائم در حال انجام کار است و در واقع این ستون است که شما را سرپا نگه می دارد. وقتی روی صندلی می نشینید، ستون فقرات‌تان درگیر می شود و از پیچ خوردن های مداوم پیشگیری و باعث صاف نگه داشتن بدن‌تان می شود. در واقع مسئول سرپا نگه داشتن 10 پوند سر است. 

همین اعضا هنگام برداشتن اشیاء سنگین، چه وزنه یا کار در سوپرمارکت، به شدت تحریک و درگیر می شود. به همین خاطر توصیه می کنیم به خاطر قدردانی از زحمات ستون فقرات‌تان، لطفی به آن کنید و از دفعه بعد هنگام برداشتن وزنه سنگین، بین ست ها بارفیکس انجام دهید. دلیلش را هم توضیح می دهیم.

بین مهره های ستون فقرات شما، دیسک‌های نخاعی وجود دارند که حاوی کیسه‌های کوچک مایعی هستند. وقتی به ما فشار زیادی وارد می شود، کیسه ها پخش شده و جدا می شود و اگر دوباره فشار از ما برداشته شود، کیسه ها به حالت عادی برمی گردند و قدرت می گیریم. به صورت به صورت عمودی، باعث خواهد شد این کیسه های نخاعی بیشتر در سطح بدن حرکت کند و به مرور زمان، فشارهایی که تحمل می کند، برایش عادت شود.

توصیه این است از بارفیکس آویزان شوید، سپس با حرکات آرام به سمت راست و سپس به سمت چپ بچرخید. سعی کنید پشت و جلوی قفسه سینه کاملا به اطراف بچرخد. لطفا باسن خود را ثابت نگه دارید تا با ستون فقرات‌تان هماهنگی داشته باشد. این حرکت را در پایان تمرینات بدنسازی انجام دهید. فقط 30 ثانیه زمان خواهد کشید و مطمئن باشید حس خوبی خواهید داشت.

برای رفع فشار بیشتر، پاهای خود را آویزان کنید. اینگونه نیروی جاذبه فضای بیشتری در ستون فقرات‌تان باز خواهد کرد.


مطالب مرتبط


بدنسازی و پرورش اندام؛ بهترین باشگاه های بدنسازی شمال تهران را بشناسید

بدنسازی و پرورش اندام؛ روش های تناسب اندام در خانه (بخش دوم)

بدنسازی و پرورش اندام؛ چگونه حرکت شنای سوئدی را به بهترین شکل انجام دهیم

مطالب مشابه