جزئیات دستگیری سارقان مسلح در قشم تشریح شد+تصاویر

منبع: رکنا

30

1398/8/18

22:06


جزئیات دستگیری سارقان مسلح در قشم تشریح شد+تصاویر

به گزارش رکنا، سرهنگ حسین الهی از اجرای بیش از 90 طرح پیشگیری از وقوع جرم در ماه در این جزیره خبر داد و اظهار داشت:در تاریخ 16 آبان روز پنجشبه و در ساعت 21 و 15 دقیقه سرقت مسلحانه چند نفر با خودرو پژو 405 فاقد پلاک به پلیس گزارش شد.

وی افزود: یکی از سارقین که نقاب بر صورت داشت پیاده به سمت خانواده‌ای در حدود 14 نفر که از بستگان همدیگر و در منطقه گردشگری اسکله کندالو به قصد تفریح در این مکان مشغول به استراحت بودند حمله‎ور و با استفاده از اسلحه گرم درخواست اشیاع قیمتی و این خانواده قشمی را تهدید به مرگ می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان قشم ارزش این سرقت را در حدود یکصد و 50 میلیون تومان دانست و اضافه کرد: سارقان پس از جمع آوری موبایل‌ها با استفاده از انبردست، 17 النگوطلا، چهار انگشتر طلا، دو انگشتر نقره، یک زنجیر نقره، دو عدد ساعت مچی را به سرقت و فورا از محل متواری می‌شوند.

الهی با اشاره به اینکه رئیس دادگستری قشم، سربازان گمنام امام زمان (عج) و سپاه در این عملیات نیروی انتظامی را یاری دادند، خاطرنشان کرد: یکی از افراد این خانواده که موبایلش در خودرواش جا مانده بود با پلیس و همبستگانش تماس می‌گیرد و با استفاده از خودرو شخصی همراه با مردم متخلفین را در حدود بیش از 25 کیلومتر تحت تعقیب قرار داده در کوچه‌ای بن بست عرصه را بر آنها تنگ که بلافاصله سارقین خودرو خود را در روستای رمکان رها و از محل متواری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه فرماندهی انتظامی هرمزگان کارآگاهان زبده استان را به قشم مامور می‌کند، که در همان ساعت اولیه از داخل خودرو مدارک و اسناد مهمی کشف که هویت برخی از متهمین را مشخص کرد، یادآور شد: علی رغم اینکه دادستان در ماموریت و خارج از شهرستان بود با ارشادات و دستورات به موقع، سارقین که قصد خروج از جزیره با لباس مبدل بلوچی داشتند، شناسایی و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

فرمانده انتظامی شهرستان قشم خاطر نشان کرد: پلیس و دریابانی در آماده باش کامل و در کنار همدیگر کلیه ورود و خروج جزیره را بسته و تحت نظر قرار می‌دهند،که با انجام شگردهای پلیسی، اطلاعاتی و عملیات غافلگیرانه، دو نفر از متهمین در ورودی میدان استقلال قشم دستگیر و پنج نفر دیگر در نیز بلافاصله در مخفیگاه خود در روستای رمکان، در کمتر از 24 ساعت دستگیر می‌شوند.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه کلیه سارقین از خارج از استان بوده‌اند و یکی از آنها در گذشته نیز به جرم حمل سلاح گرم دستگیره شده است تاکید کرد: تجمع و دخالت برخی از افراد در کار پلیس هر چند که دلسوزانه بود، اما باعث کندی کار اولیه و با توجه به اینکه متهمین سلاح گرم همراه داشتند بسیار خطر ناک است که توصیه و درخواست می‌شود که مردم به هیچ عنوان در این گونه عملیات دخالت و شرکت نکنند.

الهی با بیان اینکه همه بدخواهان و اخلال‌گران در نظم و امنیت بدانند که سربازان این وطن لحظه‌ای در برقراری آرامش و امنیت غفلت نخواهند کرد اضافه کرد: سبز پوشان نیروی انتظامی در شهرستان قشم و ایران اسلامی، جان و ناموس مردم را همانند خانواده خود می‌دانند و از آنها با تمام قوا و توان دفاع و تعرض به شهروندان را خط قرمز خود میداند.

وی خاطرنشان کرد: قشم وندان، مسافران و گردشگران در جزیره هرگونه موارد مشکوک را به شماره 110 گزارش داده و پلیس را امین خود بدانند.

مطالب مشابه