تولید نفت چین برای نخستین بار افزایش یافت

منبع: عصر ایران

36

1398/8/18

23:35


تولید نفت چین برای نخستین بار افزایش یافت

اداره ملی انرژی چین اعلام کرد برای نخستین بار در سه سال گذشته میزان تولید نفت چین افزایش یافت و این کشور به ثبات مطلوبی در تولید فراورده های انرژی دست یافته است.

به گزارش ایرنا؛ این اداره در تارنمای خود گزارش کرد چین در ۹ ماه سال جاری میلادی ۱۴۳ میلیون تن نفت تولید کرده است که در مقایسه با دوره مشابه گذشته ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

تولید گاز طبیعی این کشور هم در همین مدت به ۱۲۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است که ۹.۵ درصد به نسبت دوره مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی رشد داشته است.

این اداره خاطر نشان کرد در این مدت ۴۰ نیروگاه جدید ذغالی مدرن نیز در کشور ایجاد شده و مجموع تولید ذغال سنگ آنها ۱۹۶ میلیون تن بوده است.

دولت چین اعلام کرده است بسرعت برای تولید انرژی های زیست محیطی و سبز در تلاش است و میزان تولید برق با انرژی های غیرفسیلی به بیش از ۳۷ درصد رسیده است.

«لی بایو چیانگ» از کارشناسان انرژی چین می گوید که این کشور هنوز برای رسیدن به اهداف خود در تولید انرژی های پاک و سبز و کاستن از آلودگی ها و اتکا به انرژی های فسیلی راه طولانی در پیش دارد.

آمارها نشان می دهد چین بین ۶۵ تا ۷۰ درصد از نفت مورد نیازش را از کشورهای دیگر وارد می کند و بزرگترین مصرف کننده نفت دنیا است.

مطالب مشابه