دربارۀ خرید ملک در کالیفرنیای آمریکا چه می‌‍‌دانید؟

منبع: عصر ایران

21

1398/8/18

23:58


به نا به گزارش سایت املاک ایرانی در آمریکا در همه جای دنیا فرایند خرید خانه و یا رهن و اجارۀ ملک، یک پروسۀ طولانی و زمان‌بر محسوب می‌شود. در هر کشور و هر شهر یا ایالتی هم قوانین خاصی در این نوع خرید و فروش حاکم است.  به همین دلیل به اغلب کسانی که قصد خرید ملک را دارند، توصیه می‌شود که از مشاورین با تجربه و آگاه کمک بگیرند.

خرید ملک در ایالت کالیفرنیا را به مشاوران خوب و متبحری که می‌توانند در این زمینه به شما مشاوره دهند؛ بسپارید.

با توجه به هزینه‌های بالای ملک در کالیفرنیا، نمی‌توان بی‌گدار به آب زد و بدون تحقیق و بررسی کامل، نسبت به خرید یک ملک اقدام کرد. در قدم نخست باید مطلع باشید که شما به عنوان خریدار یک ملک مسکونی یا تجاری، موظف به پرداخت حق مشاورۀ املاک نیستید و تمام هزینه‌های مربوطه از طرف فروشنده تقبل خواهد شد.

دربارۀ خرید ملک در کالیفرنیای آمریکا چه می‌‍‌دانید؟

در آمریکا وب‌سایت‌های بسیاری در زمینۀ املاک فعالیت می‌کنند که کار خرید فروش در این حوزۀ را تا حد بسیار زیادی تسهیل کرده‌اند. اما باید اضافه کرد که بخشی از سایت‌ها پیش از نمایش عمومی، صرفا در اختیار مشاوران املاک قرار می‌گیرند و این مشاوران املاک هستند که می‌توانند در آن جستجو کنند و به فراخور نیار مشتری، ملک مورد نظر را معرفی کنند.

اگر شما از بین لیست پیشنهادی مشاور، ملکی را مد نظر قرار دادید، مشاور املاک، شرایط پیشنهادی و مبلغ مدنظر شما را برای فروشنده ارسال می‌کند. به این طریق فروشنده و خریدار می‌توانند با هم توافق کنند.

طرف خریدار و فروشنده، طی پروسه‌ای طولانی جهت انجام معامله به توافق می‌رسند و در نهایت قرارداد ملک به امضای هر دو طرف می‌رسد. در این مرحله لازم است که صبور باشید، چرا که عجلۀ بی‌موقع می‌تواند به ضررتان تمام شود، یعنی هم امکان انصراف طرف معامله وجود دارد و هم امکان افزایش قیمت.

در قرارداد ملک، تمامی شرایط آن مو به مو ذکر می‌شود. طرف خریدار می‌توان قبل یا بعد از امضای قرارداد، از نزدیک ملک را مورد ارزیابی قرار دهد و اگر شرایط موجود با مفاد قرارداد منطبق نباشد حق فسخ یا ایجاد تغییر در قرارداد برایش محفوظ است. به شرطی که تمامی این تبصره‌ها در متن قرارداد گنجانده شده باشد.

پس از توافق اولیه، شما مدت زمان محدودی فرصت دارید تا مدارک موردنیاز برای نحوه‌ی پرداخت را آماده کنید. در طول این مدت، وظیفه‌ی مشاور املاک این است که شما را از تمامی حقوق و مسئولیت‌هایی که در قبال این قرارداد دارید آگاه کند.

منبع: سایت املاک ایرانی در آمریکا

مطالب مشابه