انهدام باند سرقت‌های مسلحانه در زاهدان با ۲۳ فقره سرقت

54

1398/2/26

07:44


با هوشیاری ماموران کلانتری ۱۵ شهر زاهدان یک باند ۵ نفره سرقت‌های مسلحانه متلاشی و ۲۳ فقره سرقت کشف شد.

انهدام باند سرقت‌های مسلحانه در زاهدان با ۲۳ فقره سرقت

سردار  احمد طاهری  جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،گفت: در پی گزارش چند فقره سرقت مسلحانه تلفن‌های همراه توسط سرنشینان جوان یک دستگاه پژو ۴۰۵ در سطح شهر زاهدان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس آگاهی با بررسی اظهارات مالباخته‌ها و بهره گیری از شیوه و شگرد‌های پلیسی توانستند اعضای این باند حرفه‌ای سرقت‌های مسلحانه را شناسایی و تحقیقات خود را با هماهنگی کلانتری‌های سطح شهر زاهدان برای دستگیری آن‌ها آغاز کردند.

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تحقیقات در این خصوص ادامه داشت تا اینکه ساعت ۱۹ شب گذشته یکی از تیم‌های کلانتری ۱۵ زاهدان هنگام گشت زنی در محدوده بلوار کشاورز به یک دستگاه پژو ۴۰۵ با ۵ سرنشین جوان مظنون و بلافاصله خودرو را قبل از فرار از محل متوقف و در بازرسی از آن یک قبضه سلاح وینچستر کشف کردند.

سردار طاهری تصریح کرد: پس از انتقال متهمان به کلانتری مشخص شد که این افراد همگی دارای سابقه سرقت بوده و مشخصات آن‌ها با سرقت‌های گزارش شده مطابقت دارد که بلافاصله طرح مواجهه حضوری مالباختگان به اجرا در آمد.

این مقام انتظامی گفت: متهمان در مواجهه با مالباختگان و ادله پلیسی به ۲۰ فقره سرقت به عنف تلفن همراه، ۲ فقره سرقت به عنف منزل و یک فقره سرقت یک دستگاه پژو پارس در سطح شهر زاهدان اعتراف کردند.

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.

مطالب مشابه