شوک شبانه؛ پوچتینو از تاتنهام اخراج شد

منبع: ورزش 3

15

1398/8/29

00:08


تاتنهام بعد از 5 سال هدایت باشگاه این باشگاه لیگ برتری سرمربی خود را اخراج کرد.

شوک شبانه؛ پوچتینو از تاتنهام اخراج شد

به گزارش "ورزش سه"، مائوریتسیو پوچتینو 47 ساله، سرمربی سابق ساوتهمپتون در ماه مه 2014 به عنوان سرمربی تاتنهام منصوب شد و این باشگاه را فصل گذشته به فینال لیگ قهرمانان اروپا هدایت کرد، جایی که آنها به لیورپول باختند. اما اسپرز شروع ناامید کننده ای برای رقابت های فعلی انجام داده و چهاردهمین دوره لیگ برتر است.
دانیل لوی، رئیس اسپورز گفت: "ما تمایلی به ایجاد این تغییر نداشتیم . این تصمیمی است که هیئت مدیره به آرامی و نه با عجله اتخاذ کرده است. متأسفانه نتایج در پایان فصل گذشته و آغاز این فصل بسیار ناامیدکننده بوده است. این تصمیم گیری سخت - این یکی بیشتر با توجه به لحظه های به یاد ماندنی ما با مائوریسیو و مربیان او – در نهایت توسط هیئت مدیره انجام شد. اما ما این کار را به نفع منافع باشگاه انجام می دهیم."
باشگاه اعلام کرده در زمان مقرر سرمربی جدید را نیز انتخاب می کند. فردی که ممکن است ژوزه مورینیو باشد . 
پوچتینو در اولین فصل کامل خود تاتنهام را به فینال لیگ کاپ هدایت کرد در حالی که در لیگ نبردسختی برای عنوان دوم داشت. او همچنین با هدایت اسپرز به فینال لیگ قهرمانان فصل گذشته ، آنها را نیز به لیگ چهارم رساند.
با ابن نتایج شایعاتی جدید درباره حضور پوچ در تیمهایی مثل میلان و رئال و یونایتد وجود دارد. با این حال ، اسپورز نتوانسته است بر اساس عادت فصلهای اخیر عمل کند و در کنار فرم ناامید کننده لیگ ، آنها توسط کولچسترلیگ دویی از جام حذفی خارج ودر لیگ قهرمانان  7-2 در خانه توسط بایرن مونیخ له شدند.
لوی می گوید: مائوریسیو و کادر مربیگری او همیشه بخشی از تاریخ ما خواهند بود. "
وی گفت: "من به او  نهایت تحسین را دارم. من می خواهم از او و کادر مربیگری او تشکر کنم. اینجا همیشه خانه آنها خواهد بود. ضمن اینکه ما یک تیم با استعداد داریم. باید انرژی خود را دوباره بازیابی کنیم و تلاش کنیم فصل خوبی را به هواداران خود هدیه دهیم."
گری لینه کر ستاره سابق تاتنهام و مجری مشهور تلویزیون برای پوچتینو آرزوی موفقیت کرده و می گوید:امیدوارم تاتنهام جانشین بهتری برای او پیدا کند اما این اتفاق نخواهد افتاد.شوک شبانه؛ پوچتینو از تاتنهام اخراج شد
تاتنهام در 4 فصل اخیر همواره بین 4 تیم ابتدایی جدول فصل را به پایان رسانده و سهمیه لیگ قهرمانان را بدست آورده بود همچنین با صعود به فینال لیگ قهرمانان  بزرگترین دستاورد این باشگاه لندنی را ثبت کرده بود

شوک شبانه؛ پوچتینو از تاتنهام اخراج شد
کارشناسان فوتبال انگلیس یکصدا از تاتنهام بابت این تصمیم انتقاد کرده اند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو