مرگ ۵ نفر بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا در گلستان

منبع: رکنا

10

1398/9/12

01:01


به گزارش رکنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که از ابتدای شیوع آنفلوآنزا در استان تاکنون ۵ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

سراج الدین عارف نیا روز دوشنبه در نشست خبری با موضوع پیشگیری و کنترل آنفلوآنزا در گلستان اظهار داشت: تاکنون ۷۲۵ نفر با احتمال ابتلا به بیماری آنفلوآنزا به تشخیص پزشک و یا ابراز نگرانی خانواده ها در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد آزمایش ۴۷ مورد مثبت بود.

وی بیان کرد: بیشتر افراد درگیر بیماری آنفلوآنزا در گلستان که ۴۱۶ نفر آنان زن بودند را شهروندان دارای سابقه بیماری با ۳۰ درصد، بالای ۶۵ سال با ۲۴ درصد و زیر ۵ سال با ۱۸ درصد تشکیل می دهند.

عارف نیا با بیان اینکه گلستان از لحاظ شیوع بیماری آنفلوآنزا جزو ۵ استان اول کشور است گفت که کمبود دارو برای مقابله با این بیماری در استان وجود ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم در این نشست خبری گفت: ۱۰ درصد تخت مراکز درمانی دولتی استان برای بستری و مداوای بیماران مشکوک یا قطعی آنفلوآنزا در نظر گرفته شده و مراکز درمانی بخش خصوصی هم مکلف به بسیج امکانات خود شده اند.

عباس بدخشان افزود: ۴۰ تخت بیمارستان ۵ آذر و بخش عفونی بیمارستان صیاد گرگان برای مقابله با بیماری آنفلوآنزا و مداوای مبتلایان در نظر گرفته شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو