بازی با جان کودکان در شهربازی‌های کهگیلویه و بویراحمد

منبع: رکنا

12

1398/9/12

01:17


بازی با جان کودکان در شهربازی‌های کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش رکنا، در سال‌های اخیر شاهد بازار گرم شهربازی‌ها و پارک‌های سرپوشیده در سطح شهرهای این استان به‌ویژه شهر یاسوج هستیم به‌گونه‌ای که به‌صورت مستمر بر تعداد این واحدها اضافه می‌شود.

بررسی خبرنگاران تسنیم در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد نشان می‌دهد بسیاری از پارک‌های سرپوشیده در شهرها حتی پروانه و جواز فعالیت ندارند بلکه بدون توجه به استانداردها اقدام به راه‌اندازی این واحد کرده‌اند.

جای شکی وجود ندارد که این واحدهای صنفی به نوعی با استقبال روبه‌رو بوده زیرا خانواده‌ها در سال‌های اخیر تنها سرگرمی برای فرزندان خود را شهربازی‌ها و پارک‌های سرپوشیده انتخاب کرده‌اند که همین امر نیز حساسیت مسئولان و متولیان امر را نیز باید صد چندان کند.

800 مورد بازرسی از تجهیزات مستقر در شهربازی‌ها

مدیرکل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به انجام 800 مورد بازرسی از تجهیزات مستقر در شهربازی‌های این استان گفت: از این تعداد 326 مورد در شهر یاسوج، 211 مورد در شهر گچساران، 149 مورد در شهر دهدشت و 114 مورد در شهر چرام صورت گرفته است.

بهمن رحمتی افزود: تمامی شهربازی‌های استان در سال و در برنامه زمان‌بندی شده توسط شرکت‌هایی که توسط سازمان ملی استاندارد تائید صلاحیت شده‌اند مورد بازرسی و بازدید فنی و ایمنی قرار می‌گیرند.

وی ابراز کرد: یک نقص کوچک در دستگاه‌‌ها و وسایل تفریحی و بازی پتانسیل ایجاد خطر و حادثه‌آفرینی برای مصرف‌کننده به‌ویژه خردسالان و کودکان را به‌‍‌دنبال دارد و بنابراین تخطی‌ از قوانین ایمنی استاندارد جاری توسط بهره‌برداران قابل چشم‌پوشی نیست.

رحمتی تاکید کرد: دارندگان وسایل شهربازی مکلف هستند تمام وسایل خود را با ضوابط استاندارد مطابقت دهند و لازمه این کار انعقاد قرارداد با شرکت‌های بازرسی تائید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد است.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد توصیه کرد: هم استانی‌ها هنگام استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات بازی مستقر در شهربازی‌ها از وجود گواهی بازرسی استاندارد که ضرورت نصب آن در فضای قابل مشاهده در مجاورت تجهیز مورد استفاده تعریف شده است اطمینان حاصل کنند.

رحمتی خاطرنشان کرد: ضروری است بدون مشاهده گواهی‌های بازرسی استاندارد از استفاده از این تجهیزات خودداری کرده و این گونه موارد را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات با شماره تلفن 1517 به اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اطلاع‌رسانی کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو