بهنوش بختیاری و مریم سلطانی در کنار درخت کریسمس + عکس

منبع: کولاک

126

1398/10/6

00:45


در این پست، عکسی جدید از بهنوش بختیاری و مریم سلطانی ، بازیگران سینما و تلویزیون ایران را در کنار درخت کریسمس خواهیم دید! کریسمس جشنی بین المللی، ویژه پیروان دین مسیحیت است که همه ساله همزمان با آغاز سال نوی میلادی برگزار می شود. این جشن از تاریخ ۲۴ یا ۲۵ ماه دسامبر یعنی ۳ و ۴ دی ماه آغاز می شود و حدود ۱۲ روز به طول می انجامد. با ما همراه باشید.

بهنوش بختیاری و مریم سلطانی در کریسمس

پیش از آغاز کریسمس درخت های سرو، کاج و در برخی مواقع درخت های بلوط را با وسایل مختلف می آرایند. به طور کلی در این جشن، وسایلی را به کار می برند که نشان دهنده آغاز بهار، شادی و تولد حضرت مسیح باشد. علاوه بر این، درخت کریسمس یا درخت نوئل را با شمع تزیین می کنند تا نشانی باشد از تولد حضرت مسیح و روشن شدن دنیا به دلیل وجود او.

 ادعا می‌ شود که نخستین درخت کریسمس در سال ۱۵۱۰ میلادی در ریگا، کشور لتونی ساخته‌ شد. در قرن هجدهم میلاد، روشن کردن درخت توسط شمع‌ ها آغاز شد و موقعی که برق اختراع شد، برق توانست به وسیله چراغ‌ های کریسمس جایگزین شمع شود. علاوه بر این، یک فرشته یا ستاره ممکن است در بالاترین قسمت باشد که نشان دهنده ی میزبان فرشتگان است یافرشته بیت لحم از تولد حضرت عیسی (ع) است.

کریسمس امروزی به احتمال زیاد در اواسط سده ی پانزدهم میلادی در کشور آلمان آغاز گردید که درخت کریسمس در آن مورد استفاده قرار گرفت!

 

کادر امتیازدهی

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو