نحوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی

نحوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی


منبع: آرگا

41

1398/10/6

02:30


بانک کشاورزی در جهت ارتقا دادن امنیت خدمات رسانی کارت های بانگی الکترونیکی و جلوگیری از به سرقت بردن رمز های کارت برای تمامی کاربران این بانک امکان دریافت رمز اول یکبار و دوم یکبار اینترنتی را فراهم نموده تا مشتریان بتوانند با خیال راحت و جلوگیری از به سرقت بردن رمز اینترنتی خود کار های بانکی خود را انجام دهند از این رو در ادامه شما را با نحوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی آشنا می کنیم.

با توجه به رسانه های خبری احتمالا به گوشتان خورده است که از ابتدای ماه جاری یعنی دی ماه دریافت رمز دوم یکبار مصرف برای تمامی کاربران بانک ها اجباری می باشد و کلیه خرید های اینترنتی توسط همین رمز دوم یکبار مصرف امکان پذیر می باشد، از این رو بانک مرکزی در بیانیه ای که انتشار کرده اعلام کرده است که افراد برای دریافت رمز دوم خود و تایید کردن شماره حتما باید به بانکی که کارتشان از آن صادر شده مراجعه کنند از این رو برای دریافت رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی و هر بانک دیگری باید به خود بانکی که کارتتان از از آن صادر شده مراجعه کنید.

نحوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی

شیوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی

بانک مرکزی علت اینکار و اجرای این طرح رمز یکبار مصرف را جلوگیری از دسترسی راحت سوء استفاده گران به اطلاعات شخصی بانکی افراد در فضای وب و کاهش دادن حجم کلاهبرداری ها اعلام نموده، که برای دریافت رمز پویا بانک کشاورزی می توان از ۲ روش کاملا ساده استفاده کرد یکی از طریق پیام و دیگری استفاده از نرم افزار های مخصوص گوشی های اندروید می باشد.

در همین زمینه روشی که شما می توانید به رمز یکبار مصرف دسترسی داشته باشید استفاده از نرم افزار موبایل ریما بانک کشاورزی می باشد که می تواند رمز یکبار مصرف اول و دوم را در اختیارتان قرار دهد، از این رو کاربران این بانک باید برای فعال سازی رمز به دستگاه های خودپرداز مراجعه کنند، تمامی رمز های که از طریق این نرم افزار یعنی ریما در اختیار شما قرار می گیرد جهت انجام تمامی تراکنش ها به طور کل ۶۰ ثانیه است.

شما می توانید با دانلود ریما مخصوص بانک کشاورزی به سادگی برای خود رمز یکبار مصرف اول و دوم بسازید، این نرم افزار ها در حال حاضر در ایران آپ آماده دانلود و استفاده می باشد.

نحوه دریافت رمز یکبار مصرف از طریق نرم افزار ریما

نحوه فعال سازی ریما بر روی گوشی های هوشمند:

 • ابتدا باید به سایت بانک کشاورزی مراجعه کنید و نرم افزار یکبار مصرف بانک کشاورزی را با توجه به سیستم عامل خود دریافت کنید.
 • سپس یا توجه به راهنمای برنامه آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.
 • شماره خود را در قسمت مربوطه وارد کنید تا کد فعال سازی برنامه برای شما پیامک شود.
 • برای ورود به برنامه باید یک الگو و یا رمز را اختصاص دهید.
 • مراجعه کنندگان می توانند با مراجعه به یکی از خودپرداز های بانک کشاورزی و انتخاب کردن منوی عملیات رمز و انتخاب دکمه رمز یکبار مصرف اول و دوم برای دریافت کردن بخش اول فعال سازی کد اقدام کنند، در صورتی که شماره همراه شما با شماره روی دستگاه خود پرداز منطبق باشد بخش اول فعال سازی کد از طریق رسید در اختیار کاربر قرار داده می شود.
 • مرحله اول فعالسازی کد که از طریق خودپرداز دریافت کرده اید را باید بر روی نرم افزار برنامه یکبار مصرف در قسمت ۸ رقمی وارد کنید.
 • سپس مرحله دوم فعالسازی کد از طریق پیامک برای شما ارسال می شود.
 • بعد از آن باید بخش دوم کد فعالسازی را که از طریق پیامک برایتان ارسال شد را بر روی برنامه ریما ثبت نمایید.

شیوه های مختلف فعال سازی رمز 1 بار مصرف

نحوه‌ی فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف روی تلفن های غیر هوشمند:

 • مراجعه به خودپرداز بانک کشاورزی، انتخاب منو عملیات رمز، فعال سازی رمز یکبار مصرف، در صورت تطابق داشتن شما تلفن همراه شما با شماره ای که در اختیار بانک قرار داده اید کد فعال سازی از طریق رسید در اختیارتان قرار می گیرد.
 • رسیدی که از خودپرداز دریافت می کنید شامل ۸ رقم می باشد که این کد را باید به شماره سرشماری ۳۰۰۰۹۴۰ بفرستید.
 • سپس با ارسال کد به شماره مورد نظر پیغامی با این محتوا دریافت می کنید «ثبت‌نام شما با موفقیت انجام شد».

چگونگی فعال سازی رمز یکبار مصرف کشاورزی از طریق توکن

 • در مرحله اول ابتدا باید نرم افزار توکن بانک کشاورزی را با توجه به سیستم عامل اندروید و یا ios انتخاب و دانلود کنید.
 • بعد از اینکه برنامه را دانلود و نصب کردید برنامه را باز کنید، چنانچه زبان اصلی گوشی شما انگلیسی است به فارسی تغییر دهید تا بتوانید به راحتی با نرم افزار کار کنید.
 • سپس باید کد ۷ رقمی که آن را از شعب بانک کشاورزی دریافت کرده اید بر روی قسمت شماره سریال و  کد فعال سازی که از طریق پیامک برایتان ارسال شده است کپی کنید. و کلمه تایید را بزنید.

شیوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی

 • این برنامه از این به پس برای شما کاملا فعال می شود و هر بار برای دریافت رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی کافیست بر روی قسمت دریافت رمز یکبار مصرف کلیک کنید.

چگونگی دریافت رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی

 • بعد از هر بار کلیک در عرض چند ثانیه برای شما یک رمز یکبار مصرف ارسال می شود که عمر آن فقط ۶۰ ثانیه می باشد.

همچنین شما می توانید برای آشنایی با نحوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک ملی، رمز یکبار مصرف بانک ملت و رمز یکبار مصرف بانک صادرات بر روی لینک های مورد نظر کلیک نمایید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو