بازیکنان مشترک لیست خرید پرسپولیس و تراکتور؛ جنگ قرمز در زمستان

منبع: 90 تی وی

4

1398/10/6

03:27


تیم‌هایی که تا هفته گذشته در داخل مستطیل سبز با هم می‌جنگیدند حالا رقابت جدیدی را در نقل و انتقالات زمستانی آغاز خواهند کرد.

بازیکنان مشترک لیست خرید پرسپولیس و تراکتور؛ جنگ قرمز در زمستان

تیم‌هایی که تا هفته گذشته در داخل مستطیل سبز با هم می‌جنگیدند حالا رقابت جدیدی را در نقل و انتقالات زمستانی آغاز خواهند کرد.

به گزارش وب‌سایت نود، نقل و انتقالات زمستانی هیچ‌گاه جذابیت و حساسیت ابتدای فصل را نداشته است. آزاد نبودن بازیکن و ستاره‌ای که تیم‌ها به دنبال جذب آن باشند و همچنین تیم‌هایی که ترکیب اصلی خود را پیدا کرده و به سختی بازیکن جدیدی را در ترکیب اصلی خود راه می‌دهند از جذابیت‌های تعطیلات زمستانی و رفت و آمدهایش کم می‌‌کند. امسال اما شاید در لیگ برتر یک استثنا باشد. شرایط مدعیان و کمبود بازیکن در آنها که باعث شده چشم‌انتظار شروع نقل وانتقالات و جذب بازیکنان موردنیاز باشند. تیم‌هایی مانند پرسپولیس و تراکتور که منتظر تعطیلات و برطرف کردن کمبودهای هجومی خود هستند یا سپاهان که می‌خواهد جای مدافع مصدومش را پرکند و استقلال که به دنبال جذب بازیکنان خوب و مطمئن برای نیمکت و به جای مصدومانش است. 

در این میان چند بازیکن در لیست اکثر مدعیان قرار دارند و تیم‌هایی که تا هفته گذشته در داخل مستطیل سبز با هم می‌جنگیدند حالا رقابت جدیدی را در نقل و انتقالات زمستانی آغاز خواهند کرد. پرسپولیس و تراکتور تیم‌هایی هستند که به خاطر شرایط مشابه بیشترین تشابه را در لیست خریدها با همدیگر دارند.  برای مثال دانیال اسماعیلی‌فر و شهریار مغانلو دو بازیکنی هستند که سرخپوشان تهرانی و تبریزی هر دو به دنبال جذب آنها هستند و البته مشتریان دیگری در لیگ برتر را هم رقیب خود می‌بینند. 

اسماعیلی‌فر یکی از بهترین بازیکنان ذوب‌آهن در این فصل بوده. اگرچه عملکرد تیمی ذوبی‌ها در نیم‌فصل اول تعریفی نداشته اما یکی، دو بازیکن عملکرد شاخصی داشته‌اند که یکی از آنها اسماعیلی‌فر است. دو گل و یک پاس گل کارنامه این بازیکن در نیم‌فصل اول است. او این آمار را در شرایطی ثبت کرده که تا هفته پنجم حدود 30 دقیقه برای تیمش بازی کرد و در ترکیب اصلی قرار نداشت. براساس آمار متریکا او در دو آیتم شوت و پاس کلیدی بهترین بازیکن تیمش است و در دریبل موفق و شوت در چارچوب هم در رده دوم قرار دارد. این آمار او در حالی ثبت شده که اسماعیلی‌فر به عنوان مهاجم بازی نمی‌کند. بازیکنی چند پسته که می‌تواند آچار فرانسه هر تیمی باشد.

شهریار مغانلو هم با حضورش در رده دوم جدول گلزنان گزینه وسوسه‌کننده برای تیم‌هایی است که در حسرت گلزنی مهاجمانشان قرار دارند. مغانلو با 7 گل زده بهترین گلزن تیمش و دومین گلزن برتر لیگ در این فصل است. مغانلو با قد بلند و بازی فیزیکی در نبرد هوایی و همچنین خطا کردن هم بهترین رتبه تیمش را در اختیار دارد. تعداد شوت و شوت در چارچوب او هم از همه بیشتر است. البته آمار 7 گل زده از 40 شوت به سمت دروازه و همچنین دو پنالتی از دست داده در یک فصل نشان می‌دهد که مغانلو در چارچوب شناسی شاید در حد دومین گلزن برتر لیگ نباشد. او با همین آمار سه تیم مدعی قهرمانی لیگ برتر را مشتری خود می‌بیند. 

البته در مقابل تمام مشتریان باشگاه‌های صاحب این بازیکنان هم سفت و سخت به دنبال نگه‌داشتن آنها هستند و با هیچ رقم و مبلغی حاضر به از دست دادن آنها نمی‌شوند و همین مساله، نبرد سختی را میان تیم‌های مختلف به وجود آورده است.

30388

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو