درگیری مسلحانه در آفریقای مرکزی با ۱۱ کشته

منبع: برترین ها

20

1398/10/6

05:59


مقام‌های جمهوری آفریقای مرکزی اعلام کردند که درگیری میان شبه‌نظامیان با مغازه‌داران و تاجران در پایتخت این کشور دستکم ۱۱ کشته بر جا گذاشت.

ایرنا: مقام‌های جمهوری آفریقای مرکزی اعلام کردند که درگیری میان شبه‌نظامیان با مغازه‌داران و تاجران در پایتخت این کشور دستکم ۱۱ کشته بر جا گذاشت.

به گزارش پنجشنبه شب خبرگزاری فرانسه، این درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که مغازه‌داران و تاجران منطقه PK۵ در شهر «بانگویی» با مالیات‌هایی که از سوی گروه‌های شبه‌نظامی اعمال شده بود، مخالفت کردند.

درگیری مسلحانه در آفریقای مرکزی با ۱۱ کشته

این درگیری از چهارشنبه شب آغاز شد و پنجشنبه ادامه داشت. گفته می‌شود که دستکم ۱۱ نفر در این درگیری کشته شدند. برخی منابع نیز این آمار را ۱۶ کشته اعلام کردند.

«بیلی آمینو آلائو» سخنگوی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در آفریقای مرکزی گفت: ما یک نیروی واکنش سریع به منطقه اعزام کردیم. بخشی از بازار و برخی خودروها در آتش سوختند.

«پاتریک بیدیلو نیابود» رییس نیروهای حفاظت از غیرنظامیان در آفریقای مرکزی اظهار داشت: حدود ۴۰ تا ۵۰ مغازه و ۵ خانه در آتش سوختند.

آفریقای مرکزی یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست. پس از آنکه «فرانسوا بوزیزه» رییس جمهوری پیشین آفریقای مرکزی در سال ۲۰۱۴ در پی کودتا برکنار شد، این کشور همواره شاهد درگیری‌های پراکنده بوده است.

در حال حاضر، بخش زیادی از این کشور در کنترل شبه‌نظامیان قرار دارد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو