زندان شناور امارات در آب‌های یمن

منبع: برترین ها

19

1398/10/6

07:56


«محمد الزبیری» وزیر شیلات یمن پنجشنبه شب اعلام کرد که امارات از یک کشتی به عنوان زندان برای صیادان دستگیر شده یمنی استفاده می‌کند.

ایرنا: «محمد الزبیری» وزیر شیلات یمن پنجشنبه شب اعلام کرد که امارات از یک کشتی به عنوان زندان برای صیادان دستگیر شده یمنی استفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، الزبیری افزود: کشتی اماراتی در آب های یمن حضور دارد که از آن به عنوان یک زندان شناور در آب برای حبس صیادان یمنی استفاده می شود.

وی گفت: دولت صنعا تاکنون بارها از امارات متحده عربی به سازمان های بین المللی در خصوص این زندان شناور شکایت کرده است.

وزیر شیلات یمن با اشاره به اینکه شماری از صیادان یمنی در اسارت نیروهای ائتلاف سعودی هستند، گفت: با همکاری وزارت خارجه و نیروهای گارد ساحلی کمیته مشترکی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل دادیم.

پیش تر روزنامه فرانسوی «لوموند» در گزارشی نوشته بود: امارات متحده عربی ۱۸ زندان مخفی در یمن دارد.

عربستان همراه با امارات، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی»" رییس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.

کشورهای هم‌پیمان عربستان در این جنگ به دنبال بی نتیجه بودن آن بتدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه طلبانه و طمع ورزی های خاص خود در یمن، تا به امروز به حضور نظامی خود در این جنگ ادامه داده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو