واکنش آمریکا به رزمایش ایران، چین و روسیه

منبع: برترین ها

18

1398/10/6

10:04


وزارت دفاع آمریکا در واکنش به برگزاری رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه در شمال اقیانوس هند، اعلام کرد که این رزمایش را رصد می‌کند.

ایرنا: وزارت دفاع آمریکا در واکنش به برگزاری رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه در شمال اقیانوس هند، اعلام کرد که این رزمایش را رصد می‌کند.

به گزارش بامداد جمعه اسپوتنیک، «شان رابرتسون» سخنگوی پنتاگون گفت: ما از رزمایش چندجانبه میان ایران، چین و روسیه مطلع هستیم و آن را رصد می‌کنیم؛ با شرکا و متحدانمان به تلاش برای تضمین آزادی ناوبری و جریان آزاد تجارت در آبراه‌های بین‌المللی ادامه خواهیم داد.

در همین ارتباط «وو چیان» سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنجشنبه گفت: هدف از این رزمایش چهارروزه که از جمعه در دریای عمان برگزار می‌شود، ایجاد هماهنگی میان نیروی دریایی این سه کشور و ارسال پیام حسن نیت است.

واکنش آمریکا به رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه


چیان در یک کنفرانس خبری در پکن با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی افزود: نیروی دریایی چین با یک ناوشکن کلاس ۰۵۲D به نام «شین شینگ» در این رزمایش چهار روزه شرکت می‌کند.

وی بدون اشاره به استعداد نیروهای شرکت‌کننده ایرانی در این رزمایش، گفت: نیروی دریایی روسیه نیز با سه فروند شناور در این عملیات شرکت خواهد کرد.

سرتیپ پاسدار «ابوالفضل شکارچی» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح روز چهارشنبه گذشته در نشستی خبری اعلام کرد: این رزمایش در جهت تقویت و افزایش تجربه در امنیت تجارت بین‌المللی در این منطقه برگزار می‌شود.
وی، تبادل تجربه امنیت در میان کشورهای ایران، روسیه و چین و مقابله با تروریسم و دزدی دریایی را از دیگر اهداف این رزمایش عنوان کرد و گفت: پیامدهای امنیتی این رزمایش برای کل کشورهای جهان خواهد بود و ثبات امنیتی را در پی خواهد داشت.

سردار شکارچی همچنین گفت: هدف دیگر این رزمایش کسب و تبادل تجربه در حوزه عملیات امداد و نجات برای حوادث دریایی است که از زمان شروع این رزمایش نیز انجام می‌شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو