پیشنهاد شهرداری برای تغییر کاربری پایانه شرق

منبع: برترین ها

15

1398/10/6

11:01


رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از پیشنهاد شفاهی شهرداری برای تغییر کاربری پایانه شرق به یک مرکز فرهنگی و تفریحی خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از پیشنهاد شفاهی شهرداری برای تغییر کاربری پایانه شرق به یک مرکز فرهنگی و تفریحی خبر داد.

افشین حبیب زاده در مورد سرانجام پایانه شرق با بیان اینکه اخیرا دو معانت فنی و عمران و حمل و نقل شهرداری تهران گزارشی در مورد وضعیت پایانه شرق ارائه کردند، گفت: در این گزارش آمده است که پایانه شرق به لحاظ ترافیکی گره‌ای از وضعیت موجود باز نمی‌کند و حتی نوع طراحی این پایانه به گونه ای است که به لحاظ نوع دسترسی برای شهروندان مشکلاتی را نیز ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از چند سال قبل،‌ پروژه ساخت پایانه شرق کند شده بود، تصریح کرد: در این گزارش آمده است که تولید خودرو افزایش داشته و مردم کمتر برای مسافرت به شمال کشور از اتوبوس استفاده می کنند. به گونه ای که این پایانه برای حدود ۲۰۰ هزار مسافر پیش بینی شده که در حال حاضر شاید حدود ۳۰ هزار مسافر از آن استفاده کنند و این در حالی است که بنا بر گزارش شهرداری، مردم برای دسترسی به این پایانه با کمبود حمل ونقل عمومی نیز مواجه هستند.

حبیب زاده با بیان اینکه مسئولان شهرداری به صورت شفاهی پیشنهاد دادند که باتوجه به مشکلات موجود، این پایانه تغییر کاربری داده و تبدیل به یک مرکز فرهنگی_تفریحی شود، گفت: مسئولان شهرداری اعلام کردند با توجه به اینکه در شرق تهران مرکز فرهنگی_تفریحی فرامنطقه‌ای وجود ندارد، بهتر است این مکان به یک مرکز فرهنگی تبدیل شود.

وی افزود: البته این پیشنهاد به صورت شفاهی از سوی مسئولان شهرداری در کمیته مطرح شده و هنوز در این زمینه تصمیم گیری نشده است؛ چراکه از آنها خواستیم مستندات و دلایل خود را درباره این موضوع ارائه کنند، هرچند به نظر می رسد؛ هنوز خود شهرداری نیز در مورد این تغییر کاربری به جمع بندی نرسیده‌اند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو