اطلاعات بیشتر از ایکس‌ باکس سری ایکس

منبع: رکنا

9

1398/10/6

12:21


اطلاعات بیشتر از ایکس‌ باکس سری ایکس

علاوه بر اندازه بزرگتر، طبق گفته مایکروسافت، ایکس‌باکس سری ایکس دو برابر هم قویتر از وان ایکس خواهد بود. «فیل اسپنسر» (Phil Spencer) – رئیس ایکس‌باکس – این کنسول را «جسور و بی‌همتا» توصیف کرده، و تایید کرده است که می‌توان از آن به صورت افقی یا عمودی استفاده کرد. اسپنسر در مصاحبه با نشریه «گیم‌اسپات» (Gamespot) گفته است که این کنسول چنان طراحی شده که با وجود یک فن بزرگ که حجم زیادی از هوا را از بالا بیرون می‌ریزد، تا جای ممکن بی‌صدا باشد.

اندازه‌ی Xbox Series X

از دیدگاه تکنیکی، ایکس‌باکس سری ایکس، از یک پردازنده سفارشی سود خواهد برد که آخرین معماری ZEN 2 و RDNA شرکت AMD را بکار گرفته است. این کنسول همچنین از تکنولوژیهای Ray-Tracing در سطح سخت‌افزاری، و Variable Rate Shading (VRS) استفاده خواهد کرد، و با کمک تکنولوژیهایی چون Auto Low Latency Mode (ALLM) و Dynamic Latency Input (DLI) زمان تاخیر را به حداقل می‌رساند. علاوه بر آن، با استفاده از یک SSD نسل بعدی، زمان لود – طبق ادعای ایکس‌باکس – عملا به صفر خواهد رسید. فیل اسپنسر در این باب چنین گفته است:

«ما می‌خواستیم نسبت به نسخه اصلی ایکس‌باکس وان، ارتقای قابل توجهی داشته باشیم. وقتی حساب می‌کنیم، ما قدرت گرافیکی را بیش از هشت برابر نسبت به ایکس‌باکس وان، و دو برابر نسبت به ایکس‌باکس وان ایکس، بالا برده‌ایم.»

ایکس‌باکس سری ایکس، نسبت به قدرت محاسباتی ۱.۴ ترافلاپسی وان اس، و ۶ ترافلاپسی وان ایکس، قدرت حدودا ۱۲ ترافلاپسی را هدف گرفته است. اسپنسر در این مورد می‌گوید: «از نظر پردازنده – که ما واقعا می‌خواستیم نسبت به نسل قبلی بیشترین پیشرفت را داشته باشیم – پروژه اسکارلت نسبت به نسل قبل چهار برابر قدرت محاسباتی بیشتری خواهد داشت.» گرچه او مشخص نکرده که محل قیاس او پردازنده هشت هسته‌ای ۱.۷۵ گیگاهرتزی ایکس‌باکس وان بوده است، یا پردازنده هشت هسته‌ای ۲.۳ گیگاهرتزی وان ایکس.

اندازه‌ی Xbox Series X

اسپنسر به تازگی اظهار داشته که ایکس‌باکس مصمم است که اشتباهاتی را که در هنگام عرضه ایکس‌باکس وان مرتکب شده بود، تکرار نکند؛ و از جمله اینکه برای کنسول آتی‌اش «قدرت یا قیمت بی‌ربطی» برنگزیند. گرچه جزییات قیمت ایکس‌باکس سری ایکس، مشخص نیست، لااقل اسپنسر از قدرت این دستگاه مطمئن است.

«هدف ما همیشه این بوده است که قدرتمندترین کنسول ممکن را بسازیم، و من فکر می‌کنم به این هدف رسیده‌ایم. ما دوست داریم که در زمینه قدرت و کارایی پیشرو باشیم، و من گمان می‌کنم دوباره در این مسیر قرار داریم.»

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو