لایحه بودجه سال 99 دارای اشکالات جدی است

منبع: رکنا

10

1398/10/6

13:24


لایحه بودجه سال 99 دارای اشکالات جدی است

به گزارش رکنا، محسن بیگلری افزود:‌ با وجود تورم 40درصدی در کشور افزایش حقوق 15درصدی بیانگر این است که سفره خانواده‌ها کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شود و قدرت خرید مردم پایین‌تر می‌آید. دولت یا باید قیمت را کنترل کند و یا اگر بنا است افزایش قیمتی باشد باید افزایش حقوقی هم باشد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 اظهار داشت: در بودجه 99 آمده که درآمدهای نفتی برای پروژه‌های عمرانی هزینه شود و این در حالی است که رقمی که برای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده با درآمدی که از محل فروش نفت حاصل می‌شود متفاوت است.

به نقل از افکارنیوز، بیگلری خاطرنشان کرد: در بودجه 70 هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده و حال آنکه درآمدهای ما از فروش نفت حدود 48 هزار میلیارد تومان خواهد بود و علاوه بر این میزان نفتی که در کشور در حال تولید است از میزانی که در بودجه پیش‌بینی شده هم کمتر است و ممکن است همین 48 هزار میلیارد تومان هم محقق نشود.

لایحه بودجه سال 99 که 17 آذرماه توسط رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد در کمیسیون‌های تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و روز گذشته نیز کلیات آن در نشست کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو