اندروید 11 به شما اجازه ضبط ویدیو‌هایی با حجم بالاتر از 4 گیگابایت را خواهد داد

18

1398/10/6

13:58


در زمانی هستیم که تمامی شرکت‌های تولید کننده موبایل سعی در افشا کردن اطلاعات تلفن‌های همراه سال آینده خود برای نشان داده قدرت خود را دارند اما هیچ کمپانی به غیر از کمپانی اپل، در صورت وجود نقص در سیستم عامل اندروید، قادر نخواهد بود تا قدرت‌نمایی کند. یکی از ضعف‌های بزرگ اندروید تا به امروز که حتی در اندروید 10 نیز دیده می‌شود، نبود قابلیت ضبط ویدیو‌هایی با حجم 4 گیگابایت به صورت یک فایل است.

اندروید 11 به شما اجازه ضبط ویدیو‌هایی با حجم بالاتر از 4 گیگابایت را خواهد داد

بله شاید جالب باشد که بدانید تلفن‌های اندرویدی قادر به ضبط ویدیو‌هایی که حجمی بالاتر از 4 گیگابایت دارند نیستند. اما این موضوع احتمالا سال 2020 و با ارائه اندروید 11 به طور کامل رفع شود. هرچه قدر که به جلو پیش می‌رویم حضور این محدودیت ذخیره فایل بیشتر و بیشتر به چشم می‌آید. دستگاه‌های تلفن همراه حتی پایینرده‌ها نیز دیگر دارای قابلیت ضبط ویدیو‌های 4K با سرعت 30 فریم هستند و همانطور که می‌دانید ویدیو‌های 4K حجم زیادی را به خود اختصاص می‌دهند. حتی با این وجود باید به زودی شاهد دستگاه‌هایی با قابلیت ضبط ویدیو‌های 8K نیز به دلیل رونمایی کوالکام از پردازنده اسنپدارگون 865 و قابلیت ضبط ویدیو‌های 8K با سرعت 30 فریم توسط آن را باشیم.

Android 11

این محدودیت چند وقتی است که به صورت حدودی رفع شده است و اگر به برنامه دوربین گوشی خود بروید و شروع به ضبط ویدیو کنید بعد از گذشت از محدودیت 4 گیگابایتی، دستگاه باز هم به ضبط ویدیو ادامه می‌دهد اما زمانی که وارد گالری موبایل خود می‌شوید شاهد حضور چندین ویدیو ضبط شده خواهید بود. به طور مثال اگر ویدیو شما 8 گیگابایت حجم داشته باشد در گالری دستگاه به جای مشاهده یک ویدیو 8 گیگابایتی، دو ویدیو 4 گیگابایتی را مشاهده خواهید کرد.

این حرکت توسط گوگل در سال 2014 معرفی شد و در آن دوره زمانی خبری از قابلیت‌های گوشی‌های کنونی نبود و 4 گیگابایت هیچ موقع نقطه ضعف احساس نمی‌شد. اگر گوگل دوباره نیز به قول خود عمل کند، باید ماه مارس شاهد ارائه اولین نسخه بتای اندروید 11 باشیم.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو