هند تدابیر امنیتی در شهر‌های بزرگ را افزایش داد

منبع: برترین ها

5

1398/10/6

14:16


انتظار می‌رود در اغلب شهرهای بزرگ هند، بعد از برگزاری نماز جمعه هزاران معترض به قوانین تبعیض‌آمیز علیه مسلمانان دست به تظاهرات بزنند و به همین علت نیروهای امنیتی در حال آماده باش قرار دارند.

خبرگزاری مهر به نقل از رویترز:  مقامات هند درآستانه برگزاری نماز جمعه و از بیم بالاگرفتن اعتراضات به قوانین تبعیض‌آمیز اصلاح حق شهروندی، تدابیر امنیتی را در اغلب شهرهای بزرگ این کشور تشدید و دسترسی به شبکه تلفن همراه در برخی مناطق را محدود کرده‌اند.

روز یازدهم دسامبر سال جاری، پارلمان هند لایحه‌ای جنجالی را به تصویب رساند که به موجب آن، به اقلیت‌های مذهبی از جمله هندوها، بودائیان، مسیحیان، سیکها و پارسیانی که در کشورهای همجوار با خطر شکنجه و تعقیب مواجه هستند، شهروندی اعطا می‌شود. اما عدم گنجاندن اقلیت مسلمان در این مصوبه سبب شد تا منتقدان این قانون را تبعیضی آشکار علیه ۲۰۰ میلیون اقلیت مسلمان در کشور هند بدانند.

از زمان تصویب این لایحه تاکنون کشور هند شاهد اعتراض‌هایی سراسری بوده است که دست کم ۲۲ کشته و بیش از هزاران زخمی برجای گذاشته است.

برخی شبکه‌های تلویزیونی از توسل پلیس دهلی نو-پایتخت هند- به تدابیر ویژه امنیتی مانند ممنوعیت برگزاری تجمع خبر می‌دهند حال آنکه استان «آترا پارادش» که پرجمعیت‌ترین استان هند است، از یک هفته پیش شاهد چنین محدودیت‌هایی است.

با این حال پیش‌بینی می‌شود که بعد از برگزاری نماز جمعه، شاهد تجمع هزاران معترض در شهرهایی چون دهلی، بمبئی، کلکته و احمدآباد باشیم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو