ویراژ گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای

ویراژ گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای


منبع: عصر خودرو

20

1398/10/6

14:17


گزارش هفتگی بورس- خودرو؛

ویراژ گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از میزان، گروه خودرویی در اولین هفته دی ماه 98، با توجه به شرایط خوبی که در کل بازار بورس شاهد بودیم، توام با بازار رشد کرد و در آخرین روز کاری هفته شایعات متعددی در مورد تجدیدارزیابی و افزایش سرمایه درباره خودروسازان مطرح شد و باعث شد گروه سایپا و پارس خودرو با صف‌های بسیار سنگین و حجم معاملات قابل توجهی روبرو شوند.

به علاوه برخی از اخبار در مورد فروش دارایی‌های گروه خودرویی نیز منتشر شده و در مجموع گروه خودرویی در هفته اول دی ماه شرایط خوبی را پشت سر گذاشت.

بررسی دقیق‌تر 5 نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:

*حجم سهام گروه سایپا به 93 میلیون افزایش یافت

سهام گروه سایپا این هفته مورد معامله قرار گرفت و از 5 هزار و 549 سهم در ابتدای هفته به 7 هزار و 188 سهم رشد کرد، حجم سهام این گروه از 73 میلیون و 4 سهم به 93 میلیون و 447 سهم افزایش یافت.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 1.54 درصد و پایان هفته به اُفت 0.25 روبه‌رو بوده است.

ویراژ گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای

*سهام گروه ایران خودرو به 16 میلیون اُفت کرد

سهام گروه ایران خودرو در این هفته مورد معامله قرار گرفت و از 3 هزار و 582 سهم در ابتدای هفته به 3 هزار و 62 کاهش یافت و حجم از 17 میلیون و 433 سهم با اُفت به 16 میلیون و 587 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند صعودی 0.29 درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به رقم منفی 0.26 درصدی رسید.
 

ویراژ گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای

* رشد 4.58 درصدی ارزش سهام گروه زامیاد

سهام گروه زامیاد نیز با قرارگیری در صف معاملات با 2 هزار و 567 سهم در ابتدای هفته به 5 هزار و 971 سهم رشد کرد و حجم از 31 میلیون و 119 با روند صعودی به 104 میلیون و 239 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 2.29 درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به رشد 4.58 درصدی رسید.

ویراژ گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای

*حجم سهام گروه پارس خودرو به 87 میلیون رشد کرد

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از 4 هزار و 144 سهم در ابتدای هفته به 4 هزار و 827 سهم افزایش یافت و حجم آن نیز از 67 میلیون و 701 سهم با رشد به 87 میلیون و 158 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 1.6 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم صعودی 0.25 درصدی رسید.

ویراژ گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای

* سهام گروه بهمن 0.33 درصد رشد کرد

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از 939 سهم در ابتدای هفته به 632 سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از 11 میلیون و 473 سهم با کاهش به 7 میلیون و 468 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 2.6 درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به رشد 0.33 درصدی رسید.
 

ویراژ گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای

برای سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل معامله‌ای صورت نگرفت.

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با خبرگزاری میزان بیان کرد: این هفته گروه خودرویی با توجه به شرایط خوبی که در کل بازار بورس شاهد بودیم، توام با بازار رشد کرد و در آخرین روز کاری هفته شایعات متعددی در مورد تجدیدارزیابی و افزایش سرمایه درباره خودروسازان مطرح شد و باعث شد گروه سایپا و پارس خودرو با صف‌های بسیار سنگین و حجم معاملات قابل توجهی روبرو شوند.

وی افزود: گزارش‌های عملکرد آذر ماه خودروسازان نیز در حال انتشار است و بعد از آن گزارشات 9 ماهه گروه‌ها را خوایهم داشت و از این پس باید منتظر باشیم که هفته آینده شایعاتی که درباره افزایش سرمایه گروه خودرویی مطرح شده، به واقعیت می‌انجامد یا خیر.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: برخی از اخبار در مورد فروش دارایی‌های گروه خودرویی نیز منتشر شده و در مجموع گروه خودرویی در هفته اول دی ماه شرایط خوبی را پشت سر گذاشت.

دانلود با کیفیت

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو