امضای تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان

10

1398/10/6

14:50


تفاهم‌نامه همکاری بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان در راستای پیشگیری از اعتیاد و اجرای طرح «یاریگران زندگی» با تمرکز بر نوجوانان و جوانان به مدت دو سال امضا شد.

امضای تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان


به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، دکتر اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر عصر امروز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که در قالب نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون‌های ورزشی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو میلادی و ولادت عیسی مسیح (ع) به همه موحدان جهان به‌ویژه هموطنان ارمنی‌ و مسیحی کشور گفت: هدف از امضای تفاهم‌نامه امروز بین وزارت ورزش و این ستاد، مبارزه با آسیبی است که در رأس همه آسیب‌ها قرار دارد. این تفاهم‌نامه نیز حاصل یک کار دوماهه است تا از تمام ظرفیت‌های موجود در این مبارزه استفاده کنیم.


وی با بیان اینکه اهمیت مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن بر کسی پوشیده نیست، افزود: در نظرسنجی‌های پیاپی سال‌های اخیر از مردم در خصوص مهم‌ترین دغدغه‌شان، مواد مخدر رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و باقی آسیب‌ها در رتبه‌های بعدی مطرح شده‌اند؛ چرا که یک معتاد می‌تواند چندین خانواده را درگیر کند.

امضای تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان


دبیرکل ستاد بیان داشت: تمرکز ما در اقدامات پیشگیرانه بر دو حوزه وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت ورزش و جوانان است، زیرا ورزش هم در درمان و هم در پیشگیری از آسیب اعتیاد بسیار مؤثر است.


مؤمنی گفت: تجهیز و ارائه امکانات ورزشی به محلات و روستاها از اولویت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر است؛ زیرا ورزش بهترین راه برای پیشگیری از افتادن در دام اعتیاد است.


وی افزود: علاوه بر این مخاطبان گسترده‌ای که ورزش در جامعه دارد، بسیار کمک کننده است. وقتی یک قهرمان ملی در المپیک مدال می‌گیرد چشم یک ملت به او است لذا یک پیام هنرمندانه به‌صورت غیرمستقیم از سوی ورزشکاران اثرگذاری بسیار زیادی را در بین مخاطبان دارد.


دبیرکل ستاد بیان داشت: انصافاً سراغ هر ورزشکاری در کشور برای مبارزه با مواد مخدر رفتیم، با تمام وجود وارد میدان شد و با حضورش در محله‌ها باعث ایجاد شور و نشاط بین مردم شد، همان‌طور که اخیراً تیم یاریگران ورزش با حضور پیشکسوتان و قهرمانان ملی تشکیل شد و در محله هرندی به مصاف با منتخبان آن محله رفت.


مؤمنی در پایان گفت: امضای این تفاهم‌نامه تازه شروع یک مسیر سخت است و ما از هر طرح و ایده جدیدی در این زمینه استقبال می‌کنیم.


تکلیف ما است که در جهت وظایف انسانی، قانونی و شرعی با شیوع مواد مخدر مبارزه کنیم
همچنین دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و با تقدیر از تلاش‌های دکتر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه بل مواد مخدر افزود: تلاش بسیار زیادی در راستای هماهنگی و همگرایی بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با مواد مخدر در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام شده است تا از پتانسیل بالای ورزش به‌عنوان ارزان‌ترین و مؤثرترین ابزار برای پر کردن اوقات فراغت مردم و پیشگیری از بلای خانمان‌سوز اعتیاد، استفاده شود.


وزیر ورزش در ادامه؛ تلاش‌های چهار دهه گذشته برای مبارزه با مواد مخدر را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با وجود تلاش وافری که انجام شده و شهدایی که در امر مبارزه، تقدیم نظام شده است اما هنوز به دلیل هم‌مرز بودن با یکی از کشورهایی که بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد مخدر جهان است، با مشکلاتی روبرو هستیم.


سلطانی‌فر گفت: در خانواده‌ای که یک معتاد وجود دارد بنیان خانواده به شدت تهدید خواهد شد و تکلیف ما این است که در جهت وظایف انسانی، قانونی و شرعی با تمام توان و ظرفیت در برابر شیوع مواد مخدر مبارزه کنیم.


گفتنی است؛ این تفاهم‌نامه در ٧ ماده تنظیم شده که به امضای دکتر اسکندر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و دکتر مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان رسید.


همچنین راه‌اندازی کانون یاریگران زندگی در وزارت ورزش و جوانان با استفاده از ظرفیت‌های ورزش کشور، تجهیز و گسترش ورزش همگانی در مناطق شهری و روستایی، جلب مشارکت سمن‌ها در حوزه ورزش و جوانان با تمرکز بر پیشگیری از اعتیاد، تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه پیشگیری از اعتیاد در جامعه ورزشی کشور، تهیه محتوای آموزشی استاندارد برای ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد در جامعه ورزشی کشور از جمله مفاد این تفاهم‌نامه می‌باشد.

امضای تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان

منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو