عملکرد عالی پردازنده AMD در لپ‌تاپ Lenovo IdeaPad S540

28

1398/10/6

14:58


با پردازنده AMD Ryzen 5 3550H، لپ تاپ‌های فوق باریک حالا می‌توانند سطح عملکرد خود را برای مدت زمان بیشتری ثابت نگه دارند. همانطور که بررسی Notebookcheck نشان می‌دهد در IdeaPad S540-13API کاربران نیازی نیست نگران مشکلات ایجاد شده توسط پردازنده مرکزی باشند.

عملکرد عالی پردازنده AMD در لپ‌تاپ Lenovo IdeaPad S540

با Ryzen 5 3550H تیم سرخ یک APU برای ارائه به تولید کنندگان در اختیار دارد که ساختار نسبتا یکسانی با Ryzen 5 3500U داشته اما برای مدل زمان بیشتری می‌تواند کارایی خود را حفظ کند، به لطف توان حرارتی بیشتر. از آنجایی که سرعت کلاک بدون تغییر باقی مانده هر دو پردازنده نتایج اولیه یکسانی در Cinebench R15 ثبت می‌کنند. با این حال عملکرد Ryzen 5 3550H در طول زمان کمتر دچار افت می‌شود که در نهایت به کارایی بهتر در دراز مدت (بارهای کاری بیشتر مانند بازی) ختم خواهد شد.

از آنجایی که لنوو نیز لپ تاپ‌های خود را برای پردازنده‌های نصب شده روی آنها بهینه طراحی می‌کند، IdeaPad S540-13API عالی عمل می‌کند. سیستم خنک کننده این مدل بسیار قابل بوده و به شما اطمینان می‌دهد که Ryzen 5 3550H فرکانس‌های خود را حفظ خواهد کرد. در طی استرس‌های معمول سرعت کلاک ثابت 2.6 گیگاهرتز کاملا امکان پذیر است.

به غیر از کارایی خام پردازنده، IdeaPad S540 می‌تواند از تمام مزیت واحد گرافیکی مجتمع AMD Radeon RX Vega 8 نیز به لطف 16 گیگابایت حافظه رم دو کاناله بهره ببرد. این پیکربندی نه تنها برای ویرایش عکس‌ها و ویدیوها کافیست بلکه برای برخی بازی‌ها نیز مناسب به نظر می‌رسد.

مشکلات این مدل را می‌توان در قسمت‌های خارجی از جمله نمایشگر براق و همینطور پورت‌های نه چندان خوب جست و جو کرد. از آن جایی که شارژ این لپ تاپ 13 اینچی تعداد پورت‌های USB Type C را کاهش می‌دهد و کاربران پورت‌های کمتری در اختیار دارند، همچنین عدم وجود یک Card Reader نیز چندان جالب نیست.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو