به کارگردانی محمدمهدی خالقی؛ «حرمسرای اشرف» به شبکه پنج رسید

منبع: سینما پرس

9

1398/10/6

15:05


سینماپرس: مستند «حرمسرای اشرف» به کارگردانی محمدمهدی خالقی امروز روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

مستند حرمسرای اشرف

سینماپرس: مستند «حرمسرای اشرف» به کارگردانی محمدمهدی خالقی امروز روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

به گزارش سینماپرس، مستند «حرمسرای اشرف» به کارگردانی محمدمهدی خالقی جمعه ۶ دیماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

این مستند تولید سال ۹۲ موسسه اوج است که با افشای جزئیات تکان‌دهنده‌ای از فساد و سوء استفاده جنسی توسط فرقه مسعود رجوی، پشت پرده‌های جدیدی از توحش و تجاوز سازمان منافقین را به تصویر می‌کشد.

در این مستند تکان‌دهنده، یکی از اعضای سابق سازمان منافقین، خاطرات خود از چگونگی پیوستن به این سازمان، راز طلاق‌ها، ازدواج‌های اجباری و استثمار جنسی زنان توسط مسعود و مریم رجوی را بیان می‌کند.

در مستند «حرمسرای اشرف»، زنی به نام بتول سلطانی که از فریب خوردگان منافقین است، اتفاقاتی را که طی حدود دو دهه‌ونیم همراهی با این گروهک تجربه کرده، مرور می‌کند.

این زن فریب خورده که به امید پیدا کردن آینده‌ای بهتر همراه با همسر و فرزندش در ابتدای انقلاب اسلامی ایران را ترک کرده و به اردوگاه اشرف رفته، طی سال‌های حضورش در این اردوگاه انواع توهین و تحقیرها را تحمل کرده است.

جدایی از همسر تا جدایی از فرزند و در نهایت، ازدواج اجباری با مسعود رجوی که توهین‌ها را به اوج خود رسانده است.

مستند «حرمسرای اشرف» دارای لحنی صریح در انتقال گفته‌های این زن است و نشان می‌دهد که سردسته منافقین و دیگر یاران او در حلقه اصلی مدیریت مجاهدین خلق تا چه میزان ارزش‌های اخلاقی را به کنار نهاده و دست خود را به هر جنایت بشری آلوده می‌کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو