مترو پارسال شلوغ‌تر بود

منبع: عصر خودرو

10

1398/10/6

15:20


همه جای دنیا ممکن است در مترو جای خالی نباشد

مترو پارسال شلوغ‌تر بود

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، فرنوش نوبخت،‌ مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره سرفاصله حرکت قطارهای مترو اظهارداشت:بعد از افزایش نرخ بنزین سرفاصله حرکت 3.5 دقیقه بیشتر شده البته در برخی از ایستگاه‌ها رفاه مسافران  از جمله ایستگاه‌های تبادلی بیشتر شده است.

وی افزود: بعدازظهرها در هسته مرکزی شهر با فاصله تبادلی دو دقیقه هم همراه هستیم و قطارهای ایستگاه فردوسی و تئاتر شهر هر دو دقیقه حرکت می‌کند و زمانی که یک قطار برود بلافاصله قطار بعدی با چشم مشخص است  و اگر مسافران به ازدحام جمعیت نخورند می‌توانند مسافر قطار شوند البته ممکن است جای خالی پیدا نکنند و همه جای دنیا نیز این چنین است و غیر طبیعی نیست.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران ادامه داد: در زمینه سرفاصله حرکت قطارها خودمان را با کشورهای دنیا مقایسه می‌کنیم و به زودی گزارشات دقیقی منتشر خواهیم کرد ولی باید توجه داشت این اقدامات به سختی انجام گرفته و به راحتی محقق نشده است.

نوبخت در پاسخ به اینکه روزانه چند پله برقی در مترو تهران خراب می‌شود؟ گفت: 868 پله برقی در مترو پایتخت داریم  که کار نگهداری و تعمیر آنها انجام می‌گیرد. هر روز صبح آمار پله برقی‌های خراب برای من پیامک می‌شود به طور مثال دوم دی 4 پله برقی ایستگاه شریعتی، شهید بهشتی، تجریش و شهید باقری خراب بود و متوسط روزانه 3 تا 4 پله ‌برقی خراب داریم که بلافاصله پس از اعلام خرابی جهت تعمیر آنها اقدام می‌شود و با توجه به آمار 868 مورد پله‌برقی خرابی 3 تا 4 مورد آن در طول روز میزان زیادی نیست.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری تهران گفت: باید توجه داشت که تأمین قطعات یدکی و گرانی‌ها مشکل است ولی ما تلاش کرده‌ایم با وجود بودجه‌ای اندک آن را تأمین کنیم.به غیر از پله‌برقی در حال حاضر درصدی از لامپ‌های قطارها سوخته است و وقتی وارد قطار می‌شوید با این مشکل مواجه هستیم قبلاً‌ اینگونه نبود و رسانه‌ها باید کمک کنند که مردم بدانند که در چه شرایط سختی برنامه‌ها را پیش می‌بریم.

وی در پاسخ به اینکه آیا وضعیت مترو تهران بهتر می‌شود؟ بیان داشت: قطعاً بهتر می‌شود همیشه تلاش می‌کنیم و امیدوار هستیم مگر پیش از این سرفاصله قطارها در خطوط از 6 دقیقه به 4 دقیقه و پس از آن به 3.5 دقیقه نرسید؟ کاهش سرفاصله حرکت قطارها به 3.5 دقیقه در مترو تهران اول مهر محقق شد و این نشان می‌دهد همیشه می‌توانیم بهتر باشیم. ما منابع مختلف را ارزیابی می‌کنیم و منحنی‌ها را نیز در مورد شلوغی روزها و ماه‌های مترو بررسی کرده‌ایم. تا تمهیدات لازم انجام گیرد.

وی در مورد اینکه آیا تا کنون افزایش حجم مسافران تا این اندازه بوده است؟ گفت: بله، پارسال در بهمن  تعداد مسافران بیشتر از وضعیت کنونی بود.به هر حال کاهش سرفاصله 3.5 دقیقه را برای سال گذشته نداشتیم و این نشان می‌دهد مترو مشابه پارسال شلوغ نشده است. ما میزان متوسط مسافر در قطار را محاسبه می‌کنیم و این کار در ساعات مختلف انجام می‌گیرد تا ببینیم در کدام مسیرها باید وضعیت بهبودی بیشتری داشته باشیم و حواسمان به این موضوعات است.

نوبخت یادآور شد: خط 7 مترو تهران سرفاصله حرکت قطارها را به 10 دقیقه رسانده‌ایم و تلاش داریم که برای بقیه خطوط این موضوع محقق شود. همچنین قطارهای اکسپرس را برای خط 5 مترو افزایش داده‌ایم و شرکت بهره‌برداری مترو بر حسب ذاتش این اقدام را انجام می‌دهد و ما تلاش می‌کنیم از منابع بهتری استفاده کنیم.

دانلود با کیفیت

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو