تبیین بیانیه‌ گام دوم انقلاب باید همراه با پیوست رسانه‌ای باشد

منبع: حوزه

14

1398/10/6

16:28


حوزه/ عضو هیئت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران گفت: جهت تحقق تمام بندها و تاکیدات مندرج در بیانیه گام دوم انقلاب و تبیین صحیح آن ها در جامعه، نیازمند پیوست رسانه ای هستیم.

تبیین بیانیه‌ گام دوم انقلاب باید همراه با پیوست رسانه‌ای باشد

معصومه نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه با اشاره به اینکه شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن علیه ایران، نخستین ‌و ریشه‌ای ترین اقدام مورد اشاره در بیانیه است، اظهار داشت: دشمن در جنگ نرم و شناختی علیه ایران اسلامی با تضادآفرینی، تردید افکنی، وارونه نمایی و مأیوس سازی سعی در ناامید کردن مردم و مسؤلان نسبت به آینده کشور را دارد و لذا در اینجا نقش رسانه پررنگ و انکارناشدنی است.

وی با اشاره به سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن و تلاش آنها جهت ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه و مسوولان افزود: بر اساس تاکید موکد بیانیه گام دوم اتقلاب اسلامی رسانه‌ها باید روحیه‌ و باور «ما می توانیم» را به همگان منتقل کنند.

کارشناس و تحلیلگر رسانه همچنین با اشاره آنچه در حوزه جنگ رسانه‌ای در حال رخ دادن برای افکار عمومی کشور است، گفت: در این جنگ رسانه‌ای متاسفانه شاهد هستیم بنگاه‌های خبری امپریالیسم جهانی با انتشار خبرهای دروغ، ارائه تحلیل‌های مغرضانه، وارونه‌ نشان دادن واقعیت‌ها، پنهان کردن جلوه‌های امیدبخش، بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن یا انکار محسنات بزرگ، سعی در القای حس بدبختی و انحطاط را به مردم ایران دارند.

وی با اشاره به نقش رسانه‌های داخلی برای مقابله با این رویه رسانه‌ای ابراز داشت: رسانه به معنی چشمان بینا و نمایندگان افکار عمومی باید از رویه فعلی خود یعنی تمرکز بر انتشار اخبار منفی یا بزرگنمایی آنها فاصله بگیرند. رسانه‌های کشور باید تمایز میان انعکاس اخبار و شفافیت در اطلاع رسانی با پمپاژ یاس و ناامیدی را دانسته و برای شکستن محاصره‌ی تبلیغاتی ناجوانمردانه  علیه کشور وارد میدان شوند.

نصیری همچنین در خاتمه عزم جدی فعالان جوان و دلسوز عرصه رسانه را کمک همه جانبه برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و خواستار تبیین شرایط فعلی رسانه‌ای، رفع نقاط ضعف و ترسیم نقشه راه رسانه‌ای برای آینده ایران اسلامی شد.

۳۱۳/۸

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو