لغو محدودیت‌ سن برای خودروهای ورودی به کیش در نوروز 99

منبع: عصر ایران

8

1398/10/6

17:04


لغو محدودیت‌ سن برای خودروهای ورودی به کیش در نوروز 99

اولین جلسه ستاد نوروز ۹۹ برگزار و به گفته معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش قرار است امسال محدودیتی برای ورود خودروها به جزیره نباشد.

به گزارش فارس ، اولین جلسه ستاد نوروزی کیش شب گذشته با حضور جمعی از مسئولان محلی و اصحاب رسانه برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست مجید ملانوروزی برگزار شد، گزارش کاملی از برنامه‌ها و فعالیت‌های نوروز ۹۸ ارائه و دیگر مسئولان نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای ارائه خدمات بهتر مسافران نوروزی ۹۹ پرداختند.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در گزارشی که از نوروز ۹۸ ارائه داد، گفت: هر سال در روزهای نوروز با مشکلات بارندگی روبه رو هستیم و سال گذشته نیز روزهای بارانی و طولانی داشتیم که با مدیریت خوب توانستیم خدمات مناسبی به گردشگران ارائه دهیم.

ملانوروزی افزود: با توجه به تجربه خوبی که از سال گذشته کسب کردیم امیدواریم در نوروز ۹۹ با تلاش و کوشش همه بخش‌ها سطح ارائه خدمات را بالاتر برده و باعث رضایت بیشتر گردشگران، سرمایه‌گذاران و کیشوندان شویم.

وی با اشاره به وضیعت نامناسب اقتصادی و گرانی بنزین برای ورود خودروها بیان کرد: امسال به‌دلیل شرایط اقتصادی و گرانی بنزین محدودیتی در ورود خودروها نخواهیم داشت و خودروها بدون در نظر گرفتن سال تولید اگر از نظر فنی مناسب باشند، می‌توانند به جزیره وارد شوند.

ملانوروزی از برپایی دوباره کانترهای پدیده کیش خبر داد و گفت : همانند سال گذشته قرار است که کانترهایی که به مسافران اجاره داده شده دوباره برپا گردد و بیشتر مسافران که به قصد کمپ زدن به جزیره وارد می‌شدند به محل پدیده هدایت شوند، اما با این حال پارکینگ مصلی برای مسافرانی که قصد چادر زدن را دارند همانند گذشته برپاست.

اجاره هواپیمای شرکت هواپیمایی کیش و همزمانی شروع فعالیت آن با سفرهای نوروزی، خبری بود که فرزانه شرفبافی در اولین جلسه ستاد نوروزی اعلام کرد و گفت: در ایام نوروز حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش پرواز با مبدا و مقصد جزیره کیش را برای همه شرکت‌های هواپیمایی داریم.

وی افزود: شرکت هواپیمایی کیش ایر اجاره هواپیما را در دستور کار خود گذاشته و در کنار اجاره هواپیما قرار است هواپیماهای زمین‌گیر که دوباره به مسیر پروازی برگشته‌اند، شروع به‌کار کنند.

مدیرعامل کیش ایر اظهار کرد: مسیر پروازی کیش - دوحه را در نظر گرفتیم که تمرینی برای مسابقات جام جهانی است و برای مسافرانی که از دوحه قصد سفر به کیش و بالعکس را دارند.

شرفبافی در پایان گفت: جذابیت سفر به کیش بر اساس نرخ بلیط تعیین می‌شود که ما با تمام توان نظارت بر روی قیمت بلیط‌ها را داریم.

در پایان جلسه، دیگر مسئولان نظرات و برنامه هایی که قرار است در ایام نوروزی اجرا کنند را ارائه دادند.

لازم به‌ذکر است که از چند سال گذشته سازمان منطقه آزاد کیش برای خودروهایی که قصد ورود به جزیره کیش در ایام نوروز را داشتند شرایطی وضع می‌کرد که این شرایط گلایه‌هایی را به‌همراه داشت.

مثلاً در سال گذشته تنها خودروهای تولید داخل مدل 95 به بالا و خودروهای خارجی مدل 2010 به بالا با رعایت ضوابط و مقررات و به‌ شرط دارا بودن معاینه فنی معتبر و شرایط مطلوب ظاهری خودرو، با پرداخت مبلغی غیر از هزینه لندینگ کرافت مجاز بودند که به جزیره کیش وارد شوند که در نوروز 99 چنین شرایطی وجود نخواهد داشت.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو