جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره جزئیات سقوط بهمن در کوهای توچال گفت: ساعت ۱۱ و ۴ دقیقه امروز مردم از سقوط بهمن در بخشی از مسیر تله کابین توچال خبر دادند (نه در مسیر پیاده روی اصلی خارج از این مسیر) در محدوده بین ایستگاه ۲ و ۵ بخشی از برف ریزش کرده و مردم اعلام کرده اند که احتمالا کسانی زیر برف گرفتار شده اند.

ملکی در ادامه گفت: این اطلاعات درباره گرفتار شدن افرادی در زیر برف دقیق نیست و تا زمانی که عوامل اورژانس اعلام نکنند نمی‌توانتیم نظر دقیقی در این باره بدهیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی افزود: سه تیم آتش نشانی به محل اعزام شده اند و هم اکنون به محل حادثه رسیده اند، ولی چون نقطه مورد نظر کور است و ارتباط بی سیمی برقرار کردن سخت است منتظر اطلاعات دقیقتری هستیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی همچنین با اشاره به اینکه تیم‌های امداد و نجات آتش نشانی پنج شنبه و جمعه هر هفته  در توچال مستقر است افزود: این تیم به همراه یک تیم دیگر از ولنجک نیز در حال اعزام به این محل هستند.

حسین سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر نیز در گفت وگوی زنده شبکه خبر آخرین جزئیات سقوط بهمن در کوه های توچال تهران گفت: این حادثه در ایستگاه ۵ توچال رخ داده است و شواهد حاکی از این است که ۴ نفر در این حادثه سقوط بهمن گرفتار شده اند که ۲ نفر مصدوم شده اند و امیدواریم تعداد نفرات همین تعداد باشد.