بازگشت سوسن تسلیمی با "مادیان" به سینما + عکس

منبع: سیمرغ

8

1398/10/6

17:15


بازگشت سوسن تسلیمی با "مادیان" به سینما + عکس

نسخه ترمیم‌شده فیلم سینمایی "مادیان" با کارگردانی علی ژکان، که از اولین فیلم‌های داستانی بلند بعد از انقلاب است روز یکشنبه هشتم دی درباشگاه فیلم هنروتجربه نمایش داده می‌شود

نسخه ترمیم شده «مادیان» با بازی سوسن تسلیمی اکران می‌شود

بیستمین نمایش هفتگی باشگاه فیلم هنروتجربه در نیمه دوم سال ۹۸ با همکاری فیلم‌خانه ملی ایران، به نمایش نسخه‌ ترمیم‌شده‌ فیلم سینمایی "مادیان" اختصاص دارد که محصول سال ۱۳۶۳ و اولین فیلم بلند داستانی علی ژکان است.

"مادیان" از جمله اولین فیلم‌های داستانی سینمای ایران بعد از انقلاب است که شخصیت اصلی آن یک زن بود. این فیلم با بازی تاثیرگذار سوسن تسلیمی و حسین محجوب در زمان اکران مورد توجه بسیار منتقدین قرار گرفت و طی این سال‌ها بارها در فهرست بهترین فیلم‌های سینمای بعد از انقلاب نویسندگان و منتقدان جای گرفته‌است.

داستان فیلم مادیان

فیلم، داستان زنی به نام رضوانه را روایت می‌کند که برای زایمان دخترش گلبوته، سوار بر مادیان و به اتفاق رحمت برادرش، راهی روستای محل سکونت دخترش می‌شود. او در طول راه سرگذشت خود را در ذهن مرور می‌کند.

اکران فیلم مادیان با بازی سوسن تسلیمی


اکران فیلم «مادیان» با بازی سوسن تسلیمی

این برنامه که با همکاری فیلم‌خانه‌ ملی ایران برگزار می‌شود، روز یکشنبه (هشتم دی ساعت ۲۱) در سالن شماره‌ ۳ پردیس سینمایی چارسو و به طور همزمان ساعت ۲۰ در هنر شهر آفتاب شیراز و ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سیتی سنتر اصفهان برگزار می‌شود.


بیشتر بدانید : نگاهی به زندگی هنری سوسن تسلیمی، زن تکرار نشدنی سینمای ایران + عکس

بیشتر بدانید : فیلمی که داریوش فرهنگ به همسر اولش، سوسن تسلیمی تقدیم کرد

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو