معاون وزیربهداشت: 90 درصد مراکز دندانپزشکی در شیفت عصر تعطیل هستند

منبع: عصر ایران

12

1398/10/6

17:32


معاون وزیربهداشت: 90 درصد مراکز دندانپزشکی در شیفت عصر تعطیل هستند

معاون بهداشت وزارت یهداشت گفت: 90 درصد مراکز دندانپزشکی در شیفت عصر تعطیل هستند. اگر خدمات دندانپزشکی در این شیفت فعال شود کمک بزرگی در کاهش هزینه های سطوح 2 و3 و کاهش هزینه ها از جیب مردم خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در همایش کشوری کارشناسان مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با بیان این مطلب، گفت: در ایران اقدامات خوبی طی چند سال گذشته به ویژه چهار سال اخیر در این زمینه انجام شده است.

وی افزود: طرح دندان های عاری از پوسیدگی در گروه هدف ما که افراد زیر 14 سال هستند انجام می شود که در آینده تاثیر بسیار خوبی در پائین آمدن شاخص پوسیدگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: تعداد فارغ التحصیلان دندانپزشکی در کشور به اندازه کافی وجود دارد و باید با اجرای طرح واگذاری مراکز دندانپزشکی با همکاری بخش خصوصی در شیفت عصر، از این فرصت استفاده کرد.

دکتر رئیسی بیان داشت: بالغ بر 3200 واحد دندانپزشکی در کشور موجود است که با محاسبه گروه های هدف و تقسیم تعداد یونیت ها، هر دندانپزشکی در طرح عاری از پوسیدگی اگر به طور میانگین کمتر از دو بیمار ویزیت کند، کافی است.

براساس گزارش سایت پلیس، وی در پایان اعلام کرد در آینده نزدیک جشن مدارس عاری از پوسیدگی با حضور وزیر بهداشت و وزیر آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو