امام جمعه رشت: فتنه 88 خطرناک‌تر از جنگ تحمیلی بود

منبع: عصر ایران

19

1398/10/6

17:55


امام جمعه رشت: فتنه 88 خطرناک‌تر از جنگ تحمیلی بود

امام جمعه رشت با تاکید بر لزوم حمایت جدی مسئولان از شرکت‌های دانش‌بنیان به ویژه جوانان بومی متخصص، عنوان کرد: جوانان دانشمند ما در پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش‌بنیان توانسته‌اند تحولی عظیم در رفع مشکلات زیست‌محیطی ایجاد کنند، اما نیازمند حمایت هستند.

به گزارش ایسنا؛ آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت که در مصی امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن گرامیداشت یوم‌الله نهم دی، اظهار کرد: نهم دی تجلی همراهی و اتحاد و انسجام مردم و رهبری است که در هیچ کجای تاریخ چنین همراهی و همدلی وجود ندارد.

وی فتنه ۸۸ را به مراتب خطرناک‌تر از جنگ تحمیلی دانست و تصریح کرد: اتاق فکر فتنه ۸۸ را خواص بی‌بصیرت انقلاب تشکیل داده بودند، اما بصیرت و دشمن‌شناسی مردم در سایه درایت مقام معظم رهبری فتنه دشمن را خنثی کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به نقش مهم رهبری در کشورهای اسلامی، گفت: عزت و اقتدار امت اسلام در ید واحده و پیروی از رهبری است، اما متاسفانه امروز بسیاری از کشورهای اسلامی همچون عراق از چنین روحیه‌ای برخوردار نیستند و رهبر ندارند.

امام جمعه رشت با تاکید بر لزوم حمایت جدی مسئولان از شرکت‌های دانش‌بنیان به ویژه جوانان بومی متخصص، عنوان کرد: پسماند و آلودگی محیط زیست یکی از عمده‌ترین مشکلات استان‌های شمالی کشور از جمله گیلان است،‌ اما جوانان دانشمند ما در پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش‌بنیان توانسته‌اند تحولی عظیم در رفع مشکلات زیست‌محیطی ایجاد کنند، تنها نیازمند حمایت هستند.

وی با اشاره به بازدید خود از تعدادی از مراکز دانش‌بنیان استان و گفت‌وگو با جوانان فعال در این مراکز، خاطرنشان کرد:‌ من دستان جوانانی که از پسماند بلوک ساختمانی مقاوم و سازگار با محیط زیست ساخته‌اند را می‌بوسم، زیرا مسائل و مشکلات کشور با درایت همین جوانان قابل رفع خواهد بود.

آیت‌الله فلاحتی با ابراز گله‌مندی از عدم دیدار برخی از مسئولان کشوری با نماینده ولی فقیه در استان، بیان کرد:‌ ما صدای مردم هستیم و مسئولان باید مشکلات اساسی و اولویت‌های استان را از ما بشنوند.

وی با بیان اینکه نخبگان دانشگاهی کشور خواستار عدم پیوستن ایران به معاهده «FATF» هستند، اظهار کرد:‌ جمعی از دانشجویان طی یک نامه به مجمع تشخیص مصلحت نظام «FATF» را به نفع کشور ندانسته و خواستار توجه مسئولان به منافع ملی شدند.

امام جمعه رشت شفافیت مالی و اقتصادی را یکی از ویژگی‌های مهم نماینده مورد انتخاب مردم در مجلس شورای اسلامی دانست و ادامه داد:‌ همه مسئولان کشور در همه سطوح باید شفافیت مالی را مد نظر قرار دهند تا از شکل‌گیری فساد اقتصادی در کشور جلوگیری شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان قانون شفافیت مالی نمایندگان را یکی از قوانین خوب کشور دانست و گفت: متاسفانه شاهد دخالت برخی از نمایندگان در عزل و نصب مدیران هستیم که این مسئله نیز باید تبدیل به قانون شود و نمایندگان تنها به کار قانونگذاری بپردازند.

وی ایمان، دانش، تخصص، قدرت تحلیل، شجاعت و آگاهی را از دیگر ویژگی‌های یک نماینده در تراز مجلس شورای اسلامی دانست و اضافه کرد:‌ نمایندگان بین طرفداران خود و دیگر مردم فرق نگذارند و هدفشان خدمت به کشور و نظام و ملت باشد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به نقش هدایتگری تاریخی حضرت زینب(س) به دنبال حادثه عاشورا، متذکر شد: مردان و زنان همواره از فداکاری، ولایتمداری و زمان‌شناسی این بانوی بزرگوار الهام گرفته‌اند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در نظام تربیتی اسلام تشویق و تنبیه جایگاه معقولانه دارد، تاکید کرد: عدم تشویق و تنبیه به‌موقع فرزندان موجب شکل‌گیری برخی از بی‌حرمتی‌ها و ولنگاری‌ها در جامعه شده است.

وی کنترل انسان بر نفس را مانع از ارتکاب گناه و پیروی از هوی نفس دانست و یادآور شد:‌ در نگاه تربیتی اسلام تشویق بر تنبیه ارجحیت دارد، اما تنبیه فیزیکی هرگز مورد تایید نبوده و باید جنبه‌های انسان‌سازی تنبیه مورد توجه قرار گیرد تا دستاورد درست داشته باشد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو