اجرای FATF هدیه کریسمس به مستکبرین است

منبع: برترین ها

10

1398/10/6

18:07


آلودگی هوا، لایحه بودجه ۹۹، تصویب اف‌ای‌تی‌اف، انتخابات مجلس یازدهم و انتقاد از برخی مراسما ضدفرهنگی از موضوعاتی بود که از تریبون نماز جمعه این هفته شهرستان های به آن پرداخته شد.

خبرآنلاین: آلودگی هوا، لایحه بودجه ۹۹، تصویب اف‌ای‌تی‌اف، انتخابات مجلس یازدهم و انتقاد از برخی مراسما ضدفرهنگی از موضوعاتی بود که از تریبون نماز جمعه این هفته شهرستان های به آن پرداخته شد.

آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این هفته قم با اشاره به شرایط کشور پس از انتخابات سال ۸۸ اظهار کرد: کسانی که ادعای ۱۰ میلیون رای تقلب در این انتخابات را داشتند، هرگز نتوانستند چنین ادعایی را ثابت کنند.

وی با اشاره به اینکه رهبری در سال ۸۸ پرچم دفاع از آراء مردم را بلند کردند، خاطرنشان کرد: اگر رهبری این اقدام را انجام نداده بودند، افراد شکست خورده در انتخابات‌ها از ترفند تقلب استفاده کرده و در مسیر خدشه‌دار کردن امنیت و اقتدار کشور گام برمی‌داشتند.

به نوشته فارس، امام جمعه قم با بیان اینکه در سال ۸۸ عده ای اغتشاشگر وارد میدان شده و با منحرف کردن مطالبات مردمی در صدد ناامن‌سازی کشور بودند، یادآور شد: ملت ایران در کنار پایبندی به مطالبات به حق خود، هیچگاه دست از انقلاب بر نداشته و با مقاومت و بصیرت از موانع و فتنه‌ها عبور کرده است.

 

اعرافی با بیان اینکه مسؤولان باید گرانی را مهار کرده و برای بیکاری چاره‌ای بیاندیشند، گفت: آلودگی هوا در شهرهای بزرگ یک درد مزمن شده است که مسئولان باید برای آن فکری کنند.

وی تصریح کرد: وظیفه دولتمردان بودجه منهای نفت است و جبران کسری بودجه نیز باید در مبارزه با قاچاق، مبارزه با فرار مالیاتی و خصوصی‌سازی درست و اعتماد به مردم دنبال شود.

ملت ایران مجلسی انقلابی می‌خواهند

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه سمنان با بیان اینکه نقشه‌های دشمنان برای نابودی این نظام قطعاً با شکست مواجه می‌شود، تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ابدی است و پرچم این کشور توسط مقام معظم رهبری به دست حکومت سراسر عدل امام زمان (عج) سپرده می‌شود.

آیت‌الله شاهچراغی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ملت انقلابی ایران، مجلسی انقلابی می‌خواهند و چنین مجلسی باید آرمان‌های انقلابی را باور داشته باشند و در مسیر ولایت حرکت کنند.

بنا بر گزارش مهر، وی با تأکید بر اینکه دولت باید به ظرفیت‌های داخلی کشور توجه ویژه‌ای داشته باشد و از اتکا به ظرفیت‌های خارجی پرهیز کند، یادآور شد: نمایندگان مجلس باید با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای خدمت‌رسانی به عموم مردم تلاش کنند.

امام‌جمعه سمنان با اشاره به گران شدن نرخ بنزین اضافه کرد: مردم افزایش قیمت بنزین را تحمل کردند اما گرانی سایر اجناس به تأثیر از افزایش نرخ بنزین باید مدیریت شود.

بودجه کشور باید به طور عادلانه توزیع شود

حجت الاسلام سید مهدی قریشی امروز ۶ دی ماه در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به اینکه لایحه بودجه سال ۹۹ توسط دولت تقدیم مجلس شده است، تصریح کرد: نمایندگان مجلس با جدیت وارد بحث بررسی بودجه شده و تبلیغات انتخاباتی را کنار بگذارند و دغدغه های مقام معظم رهبری در بودجه سال ۹۹ را بررسی کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه باید به توزیع عادلانه بودجه توجه جدی شود، اظهار کرد: بودجه سال آینده باید مطابق با سیاست اقتصاد مقاومتی باشد و سبب بهبود وضعیت معیشت مردم شود.

آن طور که ایسنا نوشته است، حجت الاسلام قریشی به برگزاری برخی مراسمات ضد فرهنگی در استان اشاره کرد و ادامه داد: مسئولان امر از برگزاری مراسم‌های که باعث ترویج بی اخلاقی و ضد فرهنگی در استان می شود، جلوگیری کنند.

امام جمعه ارومیه بااشاره به اینکه باید با شور و شوق و آگاهی در انتخابات شرکت کرد، یاد آورشد: باید به ارزش های شخصی وفردی نمایندگان از جمله داشتن تقوای سیاسی در انتخاب نمایندگان مجلس توجه شود.

تبعیت ملت از اسلام اساس انقلاب است

آیت الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه اراک به آلایندگی هوا اشاره کرد و گفت: ۵۰ درصد آلودگی هوا به دلیل تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها است که مدیریت این مهم به مشارکت آحاد جامعه بستگی دارد.

امام جمعه اراک اظهار داشت: گسترش فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی، سرمایه‌گذاری در گسترش خطوط ریلی درون و برون شهری و استانداردسازی خودروهای تولید داخل از دیگر عوامل کاهش آلودگی هوا است که باید مورد توجه مسوولان مربوطه قرار گیرد.

به نوشته ایرنا، وی حفظ هوا، آب و زمین پاک را از آموزه‌های دینی عنوان کرد و گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهرها باید به جای بازی‌های سیاسی به فکر مدیریت صحیح باشد و د در راستای جلوگیری از آلوده‌سازی سفره‌های زیرزمینی کوشش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: جانمایی صنایعی همچون پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه شازند نیز غیر اصولی است و این صنایع آلاینده باید به جای غرب، در شرق شهر اراک راه‌اندازی می‌شدند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: پالایشگاه شازند اکنون روزانه بیش از ۸۰۰ تن گوگرد را به بنزین یورو چهار تبدیل کرده و میزان تولید مازوت این واحد کمتر از ۹ درصد است در صورتی که تولید مازوت پالایشگاه‌های کشور ۳۲ درصد است که این مهم نشان از حساسیت این واحد پالایشگاهی به هوای پاک استان دارد.

اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها حتی داروی کودکان بیمار را تحریم کرده‌اند

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر کشورهای اروپایی و آمریکایی با فرهنگ حضرت مسیح نیز همراهی ندارند چرا که آنها به اسم حضرت مسیح به مسیحیت خیانت می کنند.

بنا بر گزارش ایسنا، اکنون اروپا و آمریکا حتی داروهای بیماری کودکان را نیز بر ایران تحریم کردند که چنین رویکردی به هیچ وجه آموزه حضرت مسیح نیست.

وی بیان کرد: خیانت و جنایت هیچ گاه آموزه حضرت مسیح نبوده ولی غربی ها با چپاول ثروت، کودتا، دزدی دریایی به آموزه‌های حضرت مسیح خیانت می‌کنند کهدامید است با ظهور حضرت مهدی (عج) این خیانت‌کاری‌ها افشا و نابود شود.

اجرای FATF هدیه کریسمس به مستکبرین است

حجت الاسلام یحیی صالح نیا در نماز جمعه کن اظهار داشت: از سر گور برجام بلند شوید و خودتان را در چاه FATF نیندازید و همین بس که پمپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید در هر حال تحریم های ایران را بر نخواهیم داشت.

 

وی گفت: اجرای FATF و لو دادن کانال‌های ایران برای دور زدن تحریم‌ها هدیه بزرگ کریسمس ابلهان سیاسی داخلی به مستکبرین، مشرکان و منافقین خارجی است.

امام جمعه کن خاطر نشان کرد: دولت باید به مردم و استفاده از پتانسیل فراوان محور مقاومت بچسبد دشمنان حتی سرنگ انسولین را به بیماران دیابتی ما ندادند ولی در این مدت کوتاه جوانان ایرانی آن را تولید کردند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو