زهرا خواجوی دروازه بان رکوددار کلین شیت در ایران کیست؟+ بیوگرافی

زهرا خواجوی دروازه بان رکوددار کلین شیت در ایران کیست؟+ بیوگرافی


منبع: کولاک

165

1398/10/6

18:08


در این مطلب از بیوگرافی زهرا خواجوی نوشته ایم. زهرا خواجوی، دروازه بان ۲۰ ساله تیم فوتبال بانوان وچان کردستان با ۹۴۰ دقیقه گل نخوردن، رکورد کلین شیت فوتبال ایران را شکست. پیش از این پیام نیازمند، دروازه بان تیم سپاهان  با ۹۳۵ دقیقه گل نخوردن، رکورد کلین شیت فوتبال ایران را داشت اما خواجوی در لیگ فوتبال بانوان توانست از او عبور کند و رکورددار کلین شیت شود. البته بازی وچان و شهرداری بم در حال برگزاری است و ممکن است این رکورد افزایش یابد.

زهرا خواجه وند در ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۷۷ در همدان به دنیا آمد. زهرا از کودکی به ورزش علاقه مند بود و از همین سنین به فوتبال گرایش پیدا کرد. زهرا بعدها تصمیم گرفت دروازه بان فوتبال شود. او در تصمیم خود بسیار مصمم بود تا آنجا که تبدیل به دروازه بانی ۶ دانگ در رده بانوان شد.

زهرا خواجه وند بعدها به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان ایران نیز دعوت شد. او هم اکنون بازیکن و گلر شماره یک تیم ملی بانوان ایران است. زهرا همچنین در تیم باشگاهی وچان کردستان عضویت دارد.

گفتگویی کوتاه با زهرا خواجوی

گفتید فوتبال را ۱۰ نفره بازی کنند؟
بله، وقتی به دروازه‌بان‌ها احترام نمی‌گذارند، باید فوتبال ۱۰ نفره برگزار شود.

یعنی دیگر دروازه‌بانی نمی‌کنید؟
من پرقدرت به کارم ادامه می‌دهم، اما این کار باعث می‌شود کسی به دروازه‌بانی علاقه‌ای نشان ندهد و آینده دروازه‌بانی فوتبال نابود شود. این رفتار‌ها انگیزه دروازه‌بانان را کم می‌کند و اصلاً حرفه‌ای نیست.

از نحوه انتخاب ۳ نفر برتر باخبرید؟‌
نمی‌دانم چطور انتخاب کردند، ولی من آمارم از بیرانوند بهتر بود و درصد کلین‌شیت‌هایم نشان می‌دهد کمتر از گلر برتر مردان نبودم و حتی مربیان لیگ برتری با من تماس گرفتند و گفتند حق تو بود که حداقل در جمع ۳ نفر برتر باشی، ولی نفرات دیگری برترین شدند.

بعد از این مصاحبه از نحوه انتخاب برترین‌ها از برخی مدیران تیم‌ها سؤال کردیم که مشخص شد نام چند بازیکن در اختیار باشگاه‌ها قرار گرفته تا نفرات برتر را از بین آن چند نفر انتخاب کنند و جالب است بدانید نام خانم‌گل لیگ برتر و بهترین دروازه‌بان لیگ برتر بانوان جایی در این لیست نداشت و نام آن‌ها اصلاً در رأی‌گیری قرار نگرفت.

پیج اینستاگرام زهرا خواجوی

instagram.com/zahra_gk_1

عکس های زهرا خواجوی

زندگینامه و بیوگرافی زهرا خواجوی

زندگینامه و بیوگرافی زهرا خواجوی

بیوگرافی زهرا خواجوی + عکس

بیوگرافی زهرا خواجوی + عکس

بیوگرافی زهرا خواجوی گلر بانوان

بیوگرافی زهرا خواجوی گلر بانوان

زهرا خواجوی

زهرا خواجوی

 

رکورد کلین شیت در فوتبال ایران

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو