امام جمعه شیراز: تاریخ انقلاب اسلامی ان‌شاءالله تا ظهور امام زمان حفظ خواهد شد

منبع: عصر ایران

20

1398/10/6

18:10


امام جمعه شیراز: تاریخ انقلاب اسلامی ان‌شاءالله تا ظهور امام زمان حفظ خواهد شد

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه استقامت و بردباری ثمرات شیرین و پرباری به همراه خواهد داشت، خاطرنشان کرد که مسیر مذاکره و تسلیم در برابر ابرقدرت‌ها و زیاده‌خواهان، همیشه بن بست بوده است و منجر به پیشرفت و استقلال نمی‌شود.

به گزارش ایسنا؛ آیت‌الله دژکام، در خطبه‌های نماز ششم دیماه شیراز با اشاره به در پیش بودن روز نهم دی، این روز را مبدا تاریخی برای حرکت‌های مبتنی بر بصیرت ملت ایران دانست و گفت: نباید تجارب گذشته را تکرار کرده و به جایی برسیم که بعد از مدت‌ها تلاش، زحمت‌ها با یک اشتباه ضایع شود و از بین برود.

امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه دشمن همواره برای ما نقشه کشیده و در حال توطئه است تا نتوانیم مسیر تعالی و پیشرفت را به راحتی ادامه دهیم، گفت: حداقل ما نباید خودمان حرکتی انجام دهیم که تلاش خودمان را ضایع کنیم.

او با بیان اینکه دویست سال گذشته تاریخ ایران، غیر از این تاریخ چهل‌ساله انقلاب اسلامی است که ان‌شاءالله تا ظهور امام زمان حفظ خواهد شد؛ ناکامی در بقیه انقلاب‌ها را یادآور شد و این ناکامی را به دلیل اشتباهاتی دانست که حادث شده بود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه دشمن به دنبال آنست که مجددا تجربه انقلاب‌های ناکام گذشته تکرار شود، گفت: اگر ما می‌خواهیم راه انقلاب را تداوم دهیم، که یک انتخاب آگاهانه و از روی بصیرت سیاسی محسوب می‌شود، لازمه آن استقامت و بردباری و توجه کافی داشتن به چراغ راه این حرکت یعنی امام حسین(ع) و ولی امر مسلمین که به جای ائمه نشسته است.

او ادامه داد: در آستانه نهم دی به محضر ولی امر عرض می‌کنیم که ای رهبر آگاه آزاده فرهیخته، همه ما مردم تلاشمان اینست و قول می‌دهیم که پای ارزشمند انقلاب اسلامی و اینکه این این انقلاب به هدف اصلی خود یعنی ظهور امام زمان متصل شود، محکم ایستاده‌ایم.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه دشمن برای شکستن این مقاومت و ایستادگی، تحریم‌های سنگین ظالمانه را بر کشور تحمیل کرده است، گفت: تحریم می‌تواند به جای اینکه ما را از پا در آورد و تهدید باشد، به یک فرصت برای رشد و رونق تولید و اقتصاد داخلی تبدیل شود. اما بعضی‌ها توکلشان ضعیف است و مرتب بر طبل مذاکره و تسلیم می‌کوبند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه مسیر تسلیم و مذاکره بن بست است، ادامه داد: افرادی که بر طبل تسلیم و مذاکره می‌کوبند، نمی‌دانند که این مسیر هرچه جلوتر برویم پشیمانی‌هایمان بیشتر خواهد بود، ملت‌هایی که از این مسیر رفتند هیچ چیز به دست نیاوردند بلکه همه چیزشان را از دست دادند.

او با بیان اینکه اگر امروز ملت و کشوری حرف برای گفتن دارد به دلیل آنست که روی پای خود ایستاده است، کشور چین را مثال زد که طی 60 سال و با استقامت و پایداری، به نقطه‌ای رسیده که پنجمین قدرت جهان باشد و در عرصه‌های مختلف علمی، نظامی و اقتصادی، به پیشرفت‌های چشمگیری برسد.

امام جمعه شیراز تاکید کرد که صبر و استقامت با سختی و دشواری همراه است اما نتیجه خوب و شیرینی را به همراه دارد لذا همه باید لزوم صبر و اینکه استقامت چه نتایج شیرینی به دنبال خواهد داشت را به یکدیگر خصوصا به جوانانی که امکان دارد که دلیل نداشتن اطلاعات کافی کم صبری کنند، انتقال دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با تبریک زاد روز میلاد حضرت زینب کبری(س) و همچنین روز پرستار، توجه به ارتقاء هرچه بیشتر اخلاق پزشکی و حرف مرتبط با پزشکی تاکید کرد و گفت: طی چهل سال گذشته در سطح جهان توجه ویژه‌ای به اخلاق پزشکی و پرستاری شده که دلیل آن نیاز محیط‌های درمانی به اخلاق است؛ کارهای سترگی در دنیا انجام شده که اگر در جریان آنها قرار بگیرید، متعجب خواهید شد.

وی با بیان اینکه تمدن غربی در تحلیل‌های جامعه شناسانه متوجه شده‌اند که بعضی کارها قداست دارد اگر به تجارت تبدیل شد نتیجه مطلوبی از آنها کسب نمی‌شود، معلمی، روحانیت، قضاوت، پزشکی، پرستاری و حرف مرتبط با پزشکی را از این مشاغل دانست که نمی‌توان به دید تجارت به آنها نگاه کرد.

آیت‌الله دژکام تاکید کرد که انتظار از کشور اسلامی ایران آنست که ارتقاء شاخص‌های اخلاقی برخی از مشاغل بیشتر مورد توجه قرارد گیرد، اگرچه این موضوع در طرح تحول نظام پرستاری و نظام پزشکی دیده شده است.

امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه تحول و ارتقاء اخلاقی دستوری نیست، محور اخلاق را انتخابگری دانست و گفت: اگر انسان دستش برسد و کار غیر اخلاقی انجام ندهد اهمیت دارد و او را می‌توان اخلاق گرا دانست، اگر فردی دستش نرسد و کاری را انجام ندهد که اهمیتی ندارد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه اخلاقی بودن انتخابی است، از جامعه پزشکی و پرستاری قدردانی و تجلیل کرد و گفت: باید کمک داد که آنها بتوانند برای تربیت نسلهای جدید به ارتقاء اخلاق بپردازند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین بر لزوم رواج دادن پرستاری در خانه تاکید و خاطرنشان کرد: مراقبت از بسیاری بیماران که در محیط بیمارستانی بستری هستند، در خانه هم امکان‌پذیر است؛ نباید در این گونه موارد، هزینه‌های سنگین بستری بودن در بیمارستان به افراد تحمیل شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو