ممانعت از سفر 2 سناتور آمریکایی به فیلیپین

منبع: عصر ایران

12

1398/10/6

18:36


ممانعت از سفر 2 سناتور آمریکایی به فیلیپین

دولت فیلیپین برای مقابله با تحریم‌های ایالات متحده، محدودیت‌هایی را جهت ورود شهروندان آمریکایی به این کشور وضع کرد.

به گزارش فارس، سخنگوی ریاست‌جمهوری فیلیپین امروز (جمعه) خبر داد که دولت مانیل ضمن ممانعت از سفر دو سناتور آمریکایی به این کشور، ورود اتباع آمریکایی به فیلیپین را محدود می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، طبق این بیانیه، اگر ایالات متحده هرگونه تحریمی را بر فیلیپین به بهانه بازداشت مخالفان دولتی اعمال کند، «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهور این کشور دستور بازگشت روادید الزامی برای سفر آمریکایی‌ها به فیلیپین را صادر می‌کند.

این اقدام پس از آن است که کنگره آمریکا ذیل تایید لایحه بودجه نظامی این کشور برای سال 2020، طرحی را برای تحریم مسئولان فیلیپینی دخیل در بازداشت «لیلا دو لیما» سناتور معارض فیلیپینی تصویب کردند.

بر این اساس، «سالوادور پانِلو» سخنگوی رئیس‌جمهور فیلیپین در نشست خبری امروز گفت: «اگر آنها به مداخله در امور [داخلی] ما به عنوان یک کشور مستقل ادامه دهند، ما نیز ساکت نمی‌مانیم... پرونده سناتور دو لیما از نوع [پرونده‌های] تبعیض و آزار نیست بلکه پیگرد قانونی است».

به نوشته رویترز، طبق داده‌های دولتی، فیلیپین برای آمریکایی‌هایی که قصد سفر به این کشور را دارند، مجوز ورود 30 روزه بدون روادید اعطا می‌کند و در 9 ماه اول سال 2019 میلادی، حدود هشتصد هزار آمریکایی به این کشور سفر کرده‌اند.

بر این اساس، سناتورها «ریچارد دوربین» و «پاتریک لیهی» قصد سفر به فیلیپین و بررسی وضعیت معارض بازداشتی را داشتند که به دستور دولت مانیل از ورود آنها ممانعت به عمل آمد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو