حضرت زینب(س) اسوه تمام عیار ایثار و مجاهدت و پرستاری بود

منبع: حوزه

14

1398/10/6

19:36


حوزه/ مدیر حوزه های علمیه در پیامی میلاد بانوی فضیلت و رشادت و قهرمان پیام آور عاشورازینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار رابه پرستارو همه خادمان سلامت تبریک گفت.

حضرت زینب(س) اسوه تمام عیار ایثار و مجاهدت و پرستاری بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، متن پیام آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه به مناسبت روز پرستار به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

میلاد بانوی فضیلت و رشادت و قهرمان پیام آور عاشورازینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار رابه پرستاران ارجمند و همه خادمان سلامت  تبریک و شادباش می گویم.

دستگیری نیازمندان و کاهش آلام رنج دیدگان و بویژه دوست داری مبتلایان  و پرستاری دردمندان و همدردی با بیماران ارزش انسانی و اهمیت اخلاقی ممتازی دارد و تعالیم والای اسلام آن را مهم شمرده و ثواب های بی شمار  برای آن برشمرده است و البته این عمل انسانی و اسلامی آنگاه به اوج می رسد که با اخلاق نیکو و عاطفه سرشار و رعایت همه جوانب علمی و فنی و عشق و علاقه وافرانجام پذیرد .

 زینب  قهرمان دلیری بود که شجاعت و مقاومت بی نظیر را با مهربانی و پرستاری بازماندگان حماسه بزرگ عاشورا درآمیخت و الگوی زنان و مردان عالم و نماد دلیری و مهرورزی و اسوه تمام عیار ایثار و مجاهدت و پرهیزکاری و پرستاری شد .

ضمن تقدیر و سپاس  از همه خادمان سلامت و بهداشت و درمان و وبویژه پرستاران عزیز که در سخت ترین شرایط به یاری بیماران و کاهش رنج دردمندان برمی خیزند ، امید است اخلاق پرستاری و پزشکی ارتقایابد و همه مسئولان و خیران و مردم شریف در ارتقای علمی و عملی حوزه سلامت ودرمان و اجرای سیاست های کلان این بخش  و حمایت جامع از سلامت یاران و پرستاران کامیاب گردند و ایران اسلامی  نمونه جامعه ای سالم و نماد سلامت و نمونه درارائه خدمات معیار پزشکی مبتنی بر ارزش ها و آموزه های اسلامی  و تامین زیر ساخت های بهداشت و درمان برای همگان گردد.

از  همه پزشکان و پرستاران گرامی  سپاس گزارم و توفیقات روزافزون آنان  را از خداوند منان خواهانم .

علی رضا اعرافی

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو