نسخه‌ی ریمستر سری Xenosaga ابتدا در نظر گرفته شده بود اما به دلیل عدم سودآوری ساخته نشد

منبع: گیم فا

16

1398/10/6

19:53


نسخه‌ی ریمستر سری Xenosaga ابتدا در نظر گرفته شده بود اما به دلیل عدم سودآوری ساخته نشد

ظاهراً قرار نیست طلسم انتشار سه گانه‌ی Xenosaga برروی پلتفرم‌های مدرن به این زودی شکسته شود. آقای کاتسوهیرو هارادا (Katsuhiro Harada)، تهیه کننده و یکی از اعضای ارشد اجرایی شرکت بندای نمکو (Bandai Namco)، به تازگی خبر بدی را با طرفداران این مجموعه به اشتراک گذاشته است.

با این‌که امروزه مردم استودیوی مانولیث سافت (Monolith Soft) را با سری Xenoblade Chronicles می‌شناسند، اما پیش از پیوستن به شرکت نینتندو، این توسعه دهنده برروی عناوین متعددی از جمله Xenosaga کار کرده بود. سری Xenosaga در واقع یک پروژه‌ی بسیار جاه طلبانه و زاده‌ی ذهن آقای تتسویا تاکاهشی (Tetsuya Takahashi)، خالق سری Xeno، بود. آقای تاکاهاشی در ابتدا قصد داشت تا داستان بزرگ خود را در طی ۶ بازی و برروی چندین نسل از کنسول‌ها روایت کند. اما در نهایت پس از انتشار سه نسخه و به دلیل اتفاقاتی که پس از ترکیب دو شرکت بندای (Bandai) و نمکو (Namco) رخ داد، دیگر امکان ادامه‌ی این پروژه وجود نداشت.

حال از آن‌جایی که هنوز هم این بازی‌ها برروی پلتفرم دیگری پورت نشده‌اند، طرفداران مجبور هستند تا برای تجربه‌ی آن‌ها به کنسول پلی‌استیشن ۲ روی بیاورند. از طرف دیگر، استودیوی مانولیث سافت نیز به شرکت نینتندو پیوسته است و به همین خاطر، بندای نمکو دلیل خاصی برای بازگرداندن این سری ندارد. پس از درخواست‌های متعدد بازی‌بازان برای انتشار دوباره‌ی این مجموعه، آقای هارادا در سال ۲۰۱۴ به طرفداران اعلام کرد که وی نمی‌تواند بازار قانع کننده‌ای برای این مجموعه پیدا کند. با این حال، هارادا باز هم از طرفداران خواست تا صدای خود را به گوش بندای نمکو برسانند.

اما این‌طور به نظر می‌رسد، ظاهراً تلاش‌ بازی‌بازان بی‌ثمر بوده است. به گفته‌ی آقای هارادا، بندای نمکو در نظر داشته است تا سری Xenosaga را ریمستر کند، اما متاسفانه تحلیلگران این شرکت به عدم سودآور بودن این مجموعه اشاره کردند. به همین خاطر، برنامه‌های مربوط به ساخت این ریسمتر کنار گذاشته شده‌اند. هارادا در ادامه از طرفداران عذرخواهی کرد و توضیح داد که «بازگرداندن این پروژه کار بسیار سختی است.»

در حال حاضر، به احتمال زیاد تنها در صورتی شاهد نسخه‌ی ریمستر این سری خواهیم بود که مانولیث سافت و نینتندو به طور مستقیم در روند ساخت آن فعالیت داشته باشند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو