نوبخت: استقلال کشور را معامله نمی‌کنیم

منبع: برترین ها

10

1398/10/6

20:25


معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با بیان اینکه در برابر تحریم‌ها خواهیم ایستاد و کوتاه نمی‌آییم گفت: استقلال کشور را به‌هیچ‌عنوان معامله نمی‌کنیم.

خبرگزاری مهر: محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه عصر جمعه در مراسم افتتاح دو هزار واحد مسکونی محرومین که تعداد ۲۷ واحد به نمایندگی در روستای هج و نج برگزار شد، اظهار کرد: شاهد افتتاح زیرساخت‌های اساسی کشور از جمله ریل و راه آهن در کشور بوده‌اید.

وی با بیان اینکه ماه گذشته یکی از زیرساخت‌ها به طول ۱۳۲ کیلومتر بین میانه و بستان آباد افتتاح شد، گفت: شهرستان بیرجند نیز به زودی به شبکه سراسری ریلی متصل خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به احداث و اجرای پروژه‌های مختلف در حوزه‌های زیرساختی کشور بیان کرد: چهره دیگر نظام جمهوری اسلامی خدمت به مردم در روستاها است و تاکید امام (ره) است که بتوانیم به مردمی که درآمد مختصر در روستاها دارند را کمک برسانیم.

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر پشتیبانی از نهادهای انقلابی برای ارائه کمک به مردم، گفت: انقلاب با ایجاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد برای مسکن و امداد به مردمی که نیاز دارند نهاد سازی کرد و این پشتیبانی هم اکنون برای ارائه خدمت به مردم از سوی دولت به این نهادها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در طی ده ماهه گذشته این دو نهاد با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه ساخت واحدهای مسکونی ویژه محرومان را در استان‌های مختلف شروع کرده‌اند، گفت: ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای خراسان جنوبی تعهد شده بود که امروز شاهد افتتاح دو هزار واحد هستیم.

وی با اذعان به اینکه مابقی واحدهای مسکونی تعهد شده نیز در مراحل مختلف ساخت است، افزود: امروز برای افتتاح واحدهایی را انتخاب کردیم که قابل سکونت است و امیدواریم مابقی نیز تا پایان سال افتتاح شود.

وی ادامه داد: علاوه بر تعهد ایجاد واحدهای مسکونی تعهد ۹۷۰ میلیارد تومان از سوی دولت طی دو سال برای طرح‌های زیرساختی خراسان جنوبی داشته‌ایم.

نوبخت بیان کرد: سهم سال ۹۸ چیزی حدود ۴۷۰ میلیارد تومان است که ۲۹۰ میلیارد تومان پرداخت و مابقی تا قبل پایان سال پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه تلاش داریم کمک‌ها را برای مردم روستایی بسط و توسعه دهیم، گفت: شرمنده‌ام که کارهای بیشتری باید انجام می‌شد اما به دلایل شرایطی سختی که دشمن از ابتدای انقلاب تا کنون به عناوین مختلف برای ما ایجاد کرد محقق نشد.

نوبخت بیان داشت: تعهد می‌کنم به رقم همه تحریم‌ها و تلاش‌هایی که دشمن دارد تا ما را از خدمت باز دارد هرچند دچار سختی می‌شویم اما در خدمت به مردم وقفه ایجاد نشود.

وی ادامه داد: همه پرداخت‌های کارکنان دولت، بازنشستگان و مستمری بگیران نهادهای مختلف مرتبط با دولت طبق روال گذشته (قبل تحریم) همچنان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: تعهد می‌دهم به نمایندگی از دولت؛ در راستای «مقاومت» به رهبری پیاممان را برسانیم که در برابر تحریم خواهیم ایستاد و تلاش می‌کنیم عمران و آبادانی را در کشور ایجاد کنیم.

معاون رئیس جمهور بیان داشت: امسال علی رغم تحریم‌های ظالمانه ۳۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح و پروژه‌ها در کشور پرداخت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه به وعده‌های توخالی مذاکره رضایت نمی‌دهیم و به هر شکلی باشد این کشور را اداره می‌کنیم، گفت: کوتاه نمی آئیم و تا پایان سال باز هزاران میلیارد تومان دیگر صرف عمران و آبادی شهرها و روستاها خواهیم کرد و شاهد افتتاح طرح‌های بزرگی تا پایان سال خواهید بود.

نوبخت با اشاره به اینکه مرد استقامت و مقاومت هستیم، اظهار داشت: استقلال کشور را به هیچ عنوان با هیچ کسی معامله نمی‌کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: دولت آمادگی دارد در روستای «هج و نج» هر جوانی که از روستا مهاجرت کرده و تمایل به بازگشت داشته باشد برای آنها خانه بسازیم و تعهد می‌کنیم برای آنها شغل هم ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: اگر اقدام به ساخت کارخانه‌هایی شود که دیگر جوانان نیز در این روستا مشغول فعالیت شوند تعهد می‌دهیم که از این صنایع کوچک و زودبازده حمایت کنیم تا در این روستا بیکاری نداشته باشیم و نمونه‌ای موفق برای دیگر روستاها باشد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو