رکورد بسته ماندن دروازه در فوتبال ایران جابجا شد

منبع: ورزش 3

11

1398/10/6

20:34


زهرا خواجوی دروازه بان جوان تیم وچان کردستان با بسته نگه داشتن دروازه اش در نیمه اول بازی با شهرداری بم، رکورد پیام نیازمند را شکست و بیشترین تعداد دقیقه کلین شیت را به نام خود ثبت کرد.

رکورد بسته ماندن دروازه در فوتبال ایران جابجا شد

به گزارش "ورزش سه"، زهرا خواجوی را می توان نام پررنگ این روزهای فوتبال بانوان ایران دانست. دروازه بان 20 ساله تیم وچان کردستان که تا پیش از دیدار امروز این تیم به مدت 900 دقیقه یعنی 10 دیدار پیاپی از لیگ برتر بانوان دروازه خود را بسته نگه داشته بود در نهایت با دقایقی که در دیدار امروز از دروازه خود محافظت کرد موفق به ثبت رکوردی جاودانه در فوتبال ایران شد. دروازه بان جوان و نهاوندی تیم ملی فوتبال ایران حالا با ثبت رکورد 953 دقیقه بیشترین دقایق کلین در میان دروازه بان های ایرانی را به نام خود زد. 


خواجوی که پیش ازبازی های امسال خود را به عنوان یکی از دروازه بان های آینده دار فوتبال ایران خود را معرفی کرده بود حالا می تواند با رعایت دقیق نکات حرفه ای که باید توسط یک فوتبالیست آینده دار رعایت شود یکی از امیدهای فوتبال ایران در عرصه جهانی لقب بگیرد. 

 

رکورد بسته ماندن دروازه در فوتبال ایران جابجا شد

 


این گلر جوان فصل قبل با درخشش در تیم شهرداری بم موفق به رسیدن به عنوان قهرمانی در لیگ برتر فوتبال بانوان شده بود موفق شد خود را به عنوان دروازه بان اصلی تیم ملی فوتبال ایران معرفی کند. او در ادامه بازی های خوب خود پیش از بازی های لیگ فعلی، از بم به سوی سنندج حرکت کرد و با عضویت در تیم وچان کردستان چالش جدیدی را در زندگی خود آغاز کرد و اتفاقا تا الان توانسته به بهترین نحو در جدیدترین چالش زندگی خود موفق باشد. او تا پیش از دیدار هفته پایان نیم فصل فوتبال بانوان، در 10 دیدار توانست دروازه خود را بسته نگه دارد و به عدد 900 دقیقه کلین شیت دست پیدا کند.

 

اما بهترین اتفاقات برای این دروازه بان می توانست در بازی امروز بیفتد. خواجوی که تنها 36 دقیقه زمان می خواست تا رکورد 935 پیام نیازمند دروازه بان تیم سپاهان اصفهان را بشکند می توانست با گل نخوردن در بازی امروز یک نیم فصل کلین شیت و البته رکوردی دست نیافتنی تر را به نام خود بزند که هر چند این اتفاق نیفتاد اما رسیدن به عددی جدید در فوتبال ایران باعث شد تا وی حالا به عنوان رکورد دار در صدر اخبار ورزشی قرار بگیرد. 

 

رکورد بسته ماندن دروازه در فوتبال ایران جابجا شد

 

حالا در حالی که دروازه بان هایی بزرگی در تاریخ فوتبال ایران درخشیده اند زهرا خواجوی بیست ساله از نهاوند با حراست از دروازه تیم وچان کردستان موفق شده به عنوان رکورددار بسته نگه داشتن دروازه با ثبت عدد 953 دققه معرفی شود. دروازه بانی که این روزها علاوه بر تیم ملی بزرگسالان، در تیم امیدهای ایران نیز به عنوان دروازه بان اصلی پا به میدان می گذارد. 
 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو