مدل لگویی دوربین SLR نیکون F3: ترکیبی از هنر، خلاقیت و کودکی

21

1398/10/6

21:39


اگر تاکنون نام اسباب بازی‌های ساختنی لگو را نشنیده‌اید یا کودکی سختی داشته‌اید یا دل خوشی از اسباب بازی‌ها ندارید. این وسایل بازی و سرگرمی محبوب سال‌هاست که موجبات سرگرمی افراد در سنین مختلف را فراهم آورده است. با ظهور دنیای اینترنت و فاصله گرفتن کودکان از اسباب بازی‌های سنتی سازندگان این وسایل رو به نوآوری‌های جدیدی آوردند تا از نابودی نجات پیدا کنند. شرکت دانمارکی لگو با استفاده از قابلیت‌های محصولات خود در خلق نسخه مدل از هر سوژه پر مخاطب دامنه مخاطبین خود را از افراد علاقمند به وسایل ساختنی به کلکسیونرها گسترش داد. پیش‌تر مدل‌های جذاب و جدید لگو که مشابه با محصولات خاص رونمایی شده بودند را در خبرها دیده بودیم. اما اینبار در خبرها مدل یک دوربین عکاسی قدیمی را می‌بینیم که در تلاش است تا جایگاه خود را در میان مدل‌های رسمی ساخت لگو پیدا کند.

مدل لگویی دوربین SLR نیکون F3: ترکیبی از هنر، خلاقیت و کودکی

سر تا سر اینترنت تعداد بی‌شماری ایده ساخت مدل‌های گوناگون از اجسام با استفاده از قطعات لگو به چشم می‌خورد. جدیدترین نسخه از این موارد یک دوربین عکاسی Nikon F3 SLR است که آقای Ethan Brossard آن را با استفاده از قطعات مختلف ساخته است. وی قصد دارد تا با شرکت دادن طرح خود در بخش ایده‌های وب‌سایت رسمی لگو و کسب مقدار کافی آرا طرح خود را به صورت رسمی توسط این شرکت به تولید برساند. آقای Brossard درباره مدل خود می‌گوید:

"تقریبا تمامی کلیدها مطابق با نمونه واقعی این دوربین بازسازی شده بجز چند کلید کوچک که امکان ساخت آنها با قطعات لگو وجود نداشت. تمامی کلیدهای انتخاب حالت عکاسی نیز مطابق با نسخه واقعی بوده و حتی آیینه داخل دستگاه که هنگام عکاسی بالا می‌رود نیز در داخل مدل تعبیه شده است."

مدل لگویی دوربین SLR نیکون F3: ترکیبی از هنر، خلاقیت و کودکی

آقای Brossard درباره این مدل خود گفت که با کمک ۵۴۹ قطعه لوگو آن را ساخته است و نسبت به دیگر مدل‌های ساخته شده توسط وی نمونه تقریبا کوچکی به حساب می‌آید. حتی از لحاظ ابعاد کلی نیز این مدل لگویی بسیار مشابه با نسخه واقعی خود است. 165x109x77 میلیمتر ابعاد نسخه لگویی دوربین است در حالی که نسخه واقعی دوربین نیکون SLR F3 ابعادی برابر با 149x97x66 میلیمتر دارد.

مدل لگویی دوربین SLR نیکون F3: ترکیبی از هنر، خلاقیت و کودکی

در کنار ابعاد، جزییات داخلی این مدل نیز با نسخه واقعی شباهت فراوانی دارد. به عنوان مثال قاب پشتی مدل مانند دوربین اصلی باز شده و قسمت قرارگیری فیلم عکاسی و حتی شاتر نیز در آن تعبیه شده است. متاسفانه برخلاف بوگاتی شیرون ساخته شده از لگو، این دوربین قابلیت‌های مدل اصلی خود یعنی عکاسی را اجرا نمی‌کند، اما به نظر می‌رسد کلکسیونرها نیاز خاصی به این کاربرد مدل لگویی خود نخواهند داشت.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو