امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر صنعت نفت آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خواهشی از وزیر نفت دارم که در فکر حل مشکلات تیم های نفتی باشد و با وجود سه تیم خوب در فوتبال، نگاه ویژه‌ای به این تیم‌ها صورت بگیرد و با توجه به مشکلاتی که در کشور وجود دارد، فوتبال همه زندگی مردم شده است.

وی ادامه داد: اگر تداخل نداشته باشد، من همیشه بازی این تیم‌ها را تماشا می‌کنم، بازی سختی داریم و صنعت نفت تیم بسیار خوبی است که خوب بازی کرده و نوسان نداشته است و تمام تلاش ما این است که بتوانیم در جدول به شرایط خوبی دست یابیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: وضعیت تیمی ما با توجه به اینکه چند بازیکن خود را به دلیل مصدومیت، محرومیت و حضور تیم ملی امید در اختیار نداریم، شرایط خاصی را برای ما ایجاد کرده است ولی امیدواریم کیفیت زمین این اجازه را به دو تیم بدهد که بتوان فوتبال خوبی را ارائه داد.

قلعه‌نویی گفت: شناختی که از مربی تیم صنعت نفت داریم، این است که دو تیم یک فوتبال تاکتیکی بازی خواهند کرد.

وی با اشاره به غایبان تیمش، عنوان کرد: محبی و نورافکن در تیم ملی امید حضور دارند، ایران‌پوریان، نقی‌زاده مصدوم هستند و پور قاز هم که در این بازی حضور نخواهد داشت.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در خصوص بدعتی که ایجاد شده مبنی بر پیگیری برخی تیم‌ها برای به خدمت گرفتن بازیکنان و مربیان موفق تیم‌ها در تعطیلات نیم فصل، عنوان کرد: نقل و انتقالات زمستانی برا این است که تیم‌ها نقاط ضعف و قدرت خود را ترمیم کنند، ولی اینکه در برخی باشگاه جا به جایی صورت می‌گیرد و بازیکنانی به باشگاه‌های دیگر می‌روند، ناشی از بندهای موجود در قرارداد ایشان با باشگاه‌ها است، اما در این خصوص قانون مدوّنی در فوتبال ما وجود ندارد که بخواهیم به صورت اصولی روی آن بحث کنیم.