راز صدرنشینی کالدرون؛ سیستم ثابت با گزینه‌های متنوع

منبع: 90 تی وی

21

1398/10/6

23:04


لیگ نوزدهم، با عملکرد فوق العاده خط دفاعی سپاهان و تراکتور آغاز شد و با دیوار دفاعی رویایی پرسپولیس، به پایان رسیده است.

راز صدرنشینی کالدرون؛ سیستم ثابت با گزینه‌های متنوع

لیگ نوزدهم، با عملکرد فوق العاده خط دفاعی سپاهان و تراکتور آغاز شد و با دیوار دفاعی رویایی پرسپولیس، به پایان رسیده است.

به گزارش وبسایت نود، پرسپولیس در آخرین بازی پیش از تعطیلات با نساجی، روز راحتی را پشت سر نگذاشت. نساجی نیمه دوم و بعد از ده نفره شدن سرخپوشان، حسابی روی دروازه آن‌ها فشار آورد با این حال، نتوانست موقعیت‌های زیادی بسازد. خط دفاع پرسپولیس با شجاع و کنعانی‌زادگان که دقایق آخر سیدجلال را هم در کنارشان داشتند، بازی کم نقصی ارائه دادند و بعد از اخراج ربیع‌خواه و حتی 9 نفره شدن بخاطر مصدومیت نعمتی هم مقابل حریف مقاومت کردند.

در 9 بازی گذشته لیگ برتر، پرسپولیس فقط دو گل خورده است. دو گلی که روی کرنر نفت مسجدسلیمان و ریباند کرنر گل گهر وارد دروازه‌شان شد. در 7 بازی دیگر، آن‌ها دروازه‌شان را بسته نگه داشتند. این فصل لیگ برتر، با عملکرد دفاعی فوق العاده سپاهان و تراکتورسازی آغاز شد و حالا، نوبت آمار فوق العاده پرسپولیس رسیده است.

پرسپولیسی‌ها با 7 گل خورده در 16 بازی، میانگین 0.43 گل خورده در هر بازی را دارند که دقیقا، مساوی بهترین عملکرد بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر است. جالب اینجاست این بار به جای رد پای بیرانوند، رد پای رادوشوویچ بیشتر در این آمار دیده می‌شود. بیرانوند در 10 بازی لیگ که درون دروازه پرسپولیس قرار گرفت، 7 گل خورد و 4 کلین شیت داشت. رادوشوویچ در 6 مسابقه که به زمین رفت، هیچ بازی دروازه‌اش باز نشد و با 6 کلین شیت، 6 پیروزی و صفر گل خورده به تعطیلات می‌رود. رادو یک بار در جام حذفی هم به میدان رفت و آن مسابقه را هم بدون گل خورده تمام کند.

در خط دفاع هم سیدجلال، شجاع و کنعانی‌زادگان، به صورت چرخشی به میدان می‌روند. سیستم دفاعی کالدرون، نه درون دروازه و نه در خط دفاعی نفرات ثابتی ندارد اما با همین سیستم چرخشی، توانسته کارنامه‌ای بسیار خوب داشته باشد. فعلا پرسپولیس از ابزار قهرمانی، خط دفاع مطمئن را دارد و گلزنی به آن‌ها، حتی سخت‌تر از گذشته شده است. تیمی که آخرین بار، هفته پنجم از سپاهان در جریان بازی گل خورد و بدون ضربات کرنر و شروع مجدد، گلزنی به آن‌ها غیر ممکن به نظر می‌رسد. اگر کالدرون بتواند نیم فصل دوم اوضاع خط حمله سرخپوشان را هم بهتر کند، شاید قهرمانی چهارم برای این تیم دور از دسترس نباشد.

22330

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو