آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه بادمجان شکم‌ پر مجلسی با گوشت چرخ کرده

منبع: نمکستان

29

1398/10/6

23:31


آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه بادمجان شکم‌ پر مجلسی با گوشت چرخ کرده نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه بادمجان شکم‌ پر با گوشت چرخ کرده خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. مواد لازم مقدار مواد بادمجان ۶ عدد گوشت چرخ […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه بادمجان شکم‌ پر مجلسی با گوشت چرخ کرده

بادمجان شکم‌ پر با گوشت چرخ کرده,بادمجان شکم‌ پر با پنیر پیتزا,بادمجان شکم‌ پر,قارنی یاریخ

بادمجان شکم‌ پر با گوشت چرخ کرده

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه بادمجان شکم‌ پر با گوشت چرخ کرده خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم مقدار مواد
بادمجان ۶ عدد
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
روغن زیتون ۴ قاشق غذاخوری
پیاز قرمز ۲ عدد
سیر ۴ حبه
جعفری تازه ۳ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای سبز ۱ عدد
گوجه فرنگی ۴ عدد
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
پودر زیره سبز ۱ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

خورشت بادمجان,خورش بادمجان خوشمزه,خورش بادمجان مجلسی,خورش بادمجان

طرز تهیه بادمجان شکم‌ پر,دستور پخت بادمجان شکم‌ پر, fhnl[hk a;l \v

بادمجان شکم‌ پر

طرز تهیه بادمجان شکم پر

با آموزش طرز تهیه بادمجان شکم پر از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. ابتدا فر را با دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و یک قاشق روغن زیتون روی سینی فر می ریزیم و ان را کاملا چرب می کنیم.

حالا بادمجان ها را بدون انکه کلاهک بادمجان را جدا کنیم پوست می گیریم ( بهتر است به صورت راه راه پوست بگیریم ) یک شکاف عرضی بروی بادمجان ایجاد می کنیم ( باید مراقب باشیم بادمجان از سمت دیگر باز نشود )

مقداری نمک روی بادمجان ها و داخل شکاف ایجاد شده می ریزیم و آنها را به مدت ۳۰ دقیقه کنار می گذاریم. بعد از این زمان آب بادمجان ها خارجی می شود که باید آنرا با دستمالی تمیز خشک کنیم. سپس بادمجان ها را داخل سینی فر می چینیم.

بادمجان ها باید به مدت ۱۵ دقیقه در فری که قبلا گرم کرده ایم بمانند ( وقتی پوست بیرونی بادمجان ها خشک شد آنها را از فر خارج می کنیم. حالا یک تابه بزرگ انتخاب می کنیم و ۲ قاشق روغن زیتون داخلش می ریزیم.

تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم. پیاز را نگینی خرد می کنیم و داخل تابه می ریزیم و تا زمانی که پیاز طلایی شود تفت می دهیم. سپس گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه می کنیم. باید انقدر تفت دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند.

حالا فلفل دلمه ای و سیر را به صورت ریز خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. چند دقیقه ای مواد داخل تابه را تفت می دهیم تا کاملا نرم شوند. حالا نمک و فلفل سیاه را به مواد اضافه می کنیم. و بعد از آن گوجه فرتنگی ها را خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم.

بعد از اینکه آب گوجه فرنگی ها کمی تبخیر شد رب گوجه فرنگی را به همراه جعفری های ساطوری شده و زیره به تابه اضافه می کنیم. مواد را خوب تفت می دهیم تا عطر زیره بلند شود. حالا حرارت فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

بادمجان ها را داخل سینی فر می چینیم به طوری که شکاف شان سمت بالا باشد تا بتوانیم مواد را داخلشان بریزیم. با قاشق از مواد داخل تابه دال شکاف بادمجان ها می ریزیم تا پر شوند. بعد از اینکه تمام بادمجان ها اماده شد باقیمانده روغن زیتون را روی بادمجان ها می ریزیم.

مقدار کمی آب داخل سینی فر می ریزیم و آنرا داخل فر قرار می دهیم . حدود ۴۵ دقیقه زمان لازم است تا بادمجان شکم پر ما اماده شود. در صورت تمایل می توانیم مقداری پنیر پیتزا هم روی بادمجان ها بریزیم. در پایاین غذا را با سس کچاپ سرو می کنیم.

کشک بادمجان مجلسی,کشک بادمجان خوشمزه,کشک بادمجان قالبی,کشک بادمجان لقمه ای,کشک و بادمجان,کشک بادمجان

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه بادمجان شکم‌ پر مجلسی با گوشت چرخ کرده

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو