ادعای خبر ورزشی: اختلافات گابریل کالدرون با افشین پیروانی؛ نگرانی سرمربی از رابطه نزدیک سرپرست و مدیر عامل پرسپولیس

منبع: طرفداری

26

1398/10/8

12:50


ادعای خبر ورزشی: اختلافات گابریل کالدرون با افشین پیروانی؛ نگرانی سرمربی از رابطه نزدیک سرپرست و مدیر عامل پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درحالی اعلام کرد بازیکن خارجی نمی‌خواهد که در روز‌های گذشته برای جذب بازیکن خارجی با باشگاه چند جلسه برگزار کرده بود.

طرفداری- صحبت‌های جنجالی گابریل کالدرون در نشست خبری بعد از بازی با نساجی نشان می‌دهد روابط بین او و باشگاه برخلاف اخبار رسمی، خوب نیست.  نکته جالب اینجاست که بعد از آن نشست پرتنش، شب گذشته او همراه با دستیارانش با هیات مدیره پرسپولیس جلسه‌ای برگزار کرده و خواسته هایش را بار دیگر اعلام کرد.

به گزارش خبر ورزشی، در مورد خواسته‌های کالدرون از اعضای هیات مدیره، اخبار ضد و نقیضی شنیده می‌شود، اما مهمترین بخش صحبت‌های او، ابتدا معرفی وکیلش به باشگاه بوده که اعلام کرده از طریق نماینده اش لیست مازاد و برنامه ریزی تمرینات را اعلام می‌کند. در مورد مسائل هم باشگاه باید با وکیلش در ارتباط باشد.

قسط اول این مربی واریز شده و باید در حساب او قرار گیرد، اما قسط دومش فعال شده و باید دید در مذاکرات آینده وکیلش، او چقدر به باشگاه مهلت بابت پرداخت می‌دهد. شاید هم مهلتی در کار نباشد. اگر تا قبل از نیم فصل همکاری کالدرون با پرسپولیس به پایان می‌رسید، باید نیمی از قراردادش را دریافت می‌کرد، اما طبق بند قراردادش، از نیم فصل دوم به بعد به هر دلیلی همکاری قطع شود، می‌تواند همه مبلغ را دریافت کند. سوال همینجاست؛ چرا با وجود چنین بندی در قراردادش این مربی نگرانی دارد. ظاهرا کالدرون در این نشست از اینکه افشین پیروانی به عنوان مدیر تیم در کنارش است، ابراز رضایت نکرده است. خداحافظی کالدرون از هواداران پرسپولیس می تواند دلیلی بر این نارضایتی ها باشد.

سرمربی آرژانتینی درحالی مخالفت خود را از حضور پیروانی عنوان کرده که پیش از این، دوست نداشت با محسن خلیلی هم کار کند. محمد حسن انصاری فرد در نهایت تن به این جابجایی داد.

ظاهرا از اینکه افشین پیروانی به باشگاه نزدیک است، چندان خوشایند مربی سرخپوشان نیست و این مسئله را بهانه‌ای برای مخالفت‌های اخیرش قرار داده است.

کالدرون که ظاهرا هنوز با شرایط فوتبال ایران و اتفاقات حاشیه‌ای آن آشنا نشده یا به مسیری می‌رود که بیشتر حاشیه ساز است، شاید نداند که خیلی از مسائل حاشیه‌ای تیمش به کمک پیروانی رفع شده است. اینکه در چنین شرایطی پالس‌های منفی نسبت به حضور وی، از سوی کالدرون فرستاده می‌شود، چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

یکی از تناقضات مهم دیگر، مربوط به جذب بازیکن خارجی می‌شود. او درحالی که در چند جلسه به آنالیز بازیکنان پرداخته و حتی چند گزینه را به باشگاه معرفی کرده، دیروز اعلام کرد بازیکن خارجی نمی‌خواهد، اما در عوض باشگاه پول بازیکنان داخلی را بدهد.

سرمربی آرژانتینی این صحبت کنایه آمیز را در شرایطی به زبان آورده که بار‌ها در صحبت هایش تاکید کرده اگر مهاجم خارجی داشته باشد، پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود. باشگاه هم با وجود مشکلات مالی به این مربی اعلام کرده در صورت پیدا شدن بازیکن با کیفیت خارجی در جذب آن دریغ نمی‌کند؛ به خصوص که در لیست خرید کالدرون نام بازیکنانی به چشم می‌خورد که با باشگاه‌های خود قرارداد دارند و پرسپولیس برای کسب رضایتنامه آن‌ها پول هنگفتی باید هزینه کند.

در جلسه شب گذشته هیات مدیره برخلاف احساسی که کالدرون مبنی بر نخواستنش از سوی باشگاه دارد، به وی تاکید شد که با قدرت به کارش ادامه دهد و مدیران به دنبال نخواستن او نیستند.

کالدرون بابت بی نظمی در پرداختی‌ها و یکسری از کمبود‌ها در پرسپولیس این حق را دارد که نگران باشد، اما اینکه چرا در صحبت هایش بابت جذب بازیکن یا مسائل دیگر به صورت جنجالی موضع می‌گیرد، جای تعجب دارد.

برخی گمانه زنی‌ها از وجود اختلاف در هیات مدیره پرسپولیس و همراهی کردن برخی با کالدرون در این ماجرا‌ها خبر می‌دهند، اما آنچه مشخص است، این باشگاه با این رفتار‌ها بیشتر در معرض حاشیه قرار می‌گیرد. شاید وزارت ورزش باید قدمی در این راستا بردارد تا هر چه زودتر هیات مدیره پرسپولیس همگن شود تا بلکه این تناقضات برطرف شود.


مطالب مشابه