دادگستری فارس: همه زندانیان استان تعیین تکلیف شدند

منبع: عصر ایران

27

1398/10/8

13:31


دادگستری فارس: همه زندانیان استان تعیین تکلیف شدند

رئیس کل دادگستری استان فارس از تعیین تکلیف وضعیت زندانیان استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید کاظم موسوی شنبه در دیدار مردمی با حضور در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که رئیس قوه قضائیه بر آن تاکید داشته تعیین تکلیف وضعیت زندانیان است.

وی افزود: بر این اساس دادستان‌ها باید طی ١٠ روز آینده وضعیت زندانیان استان فارس را بررسی کرده تا اقدامات لازم برای آنهایی که امکان آزادی آنان فراهم، است صورت گیرد.

موسوی در خصوص دیدار مردمی نیز اظهار کرد: پس از ایجاد تحول توسط رئیس قوه، دیدارهای مردمی در دستور کار مدیران و رئیس کل‌های دادگستری در سراسر کشور قرار گرفت و این مهم نیز در استان فارس مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

او ادامه داد: مسجد به عنوان محور تحولات در جامعه است و حضور مدیران دستگاه قضائی در مساجد و گفت و گوبا مردم آن هم بدون واسطه می‌تواند عاملی برای حل مشکلات اجتماعی باشد.

رئیس کل دادگستری فارس در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه بیش از ۵٠٠ هکتار از اراضی ملی بازپس گرفته شده، ادامه داد: قوه قضائیه به مشکلات و معضل‌های اجتماعی ورود و سعی کرده تا در این راستا نیز بتواند برخی از کارخانه‌ها که دارای مشکل هستند را حمایت کرده تا به چرخه اقتصادی بازگردند.

وی با اشاره به رخدادهای اخیر که در آبان ماه روی داد نیز متذکر شد: افرادی که در رأس این رخداد بوده‌اند اکنون در اختیار قوه قضائیه هستند و به زودی شاهد صدور کیفرخواست آنان خواهیم بود.

موسوی در خصوص پرونده سیل پنجم فروردین ماه نیز گفت: این پرونده در حال بررسی بوده و هنوز قطعی نشده است از این رو هنوز رأی قطعی برای این پرونده صادر نشده است.

مطالب مشابه