پلی استیشن 5 در زمینه توسعه آسان بازی بی نظیر است: توجه سونی به توسعه دهندگان

36

1398/10/8

13:44


تا عرضه نسل بعدی کنسول‌های بازی زمان زیادی باقی نمانده و روز به روز گزارشات و اخبار مربوط به این دستگاه‌ها بیشتر و بیشتر میشود. تا امروز اکثر گزارشات پیرامون کنسول‌ها مربوط به طراحی و مشخصات سخت افزاری آنها بوده و کمتر گزارشی به نرم افزار و سیستم توسعه بازی آنها اشاره‌ای داشته است.

پلی استیشن 5 در زمینه توسعه آسان بازی بی نظیر است: توجه سونی به توسعه دهندگان

اما گزارش جدید که به واسطه صحبت‌های شوهی یوشیدا، رئیس سابق پلی استیشن منتشر شده به مبحث توسعه بازی در پلی استیشن 5 اشاره دارد. یوشیدا گفته است که پلی استیشن 5 در زمینه توسعه آسان بازی در سطحی قرار دارد که هیچگاه پیش از این نظیر آن را ندیده‌ایم. سادگی در توسعه بازی برای یک کنسول بازی یک فاکتور پر اهمیت است. اکثر گیمرها به یاد دارند که توسعه بازی‌ها برای پلی استیشن 3 تا چه حد دشوار بود. همین موضوع باعث شد بسیاری از توسعه دهندگان به سونی انتقاد کنند و علاوه بر سختی توسعه بازی، از عدم امکان بهره گیری از تمام پتانسیل سخت افزاری پلی استیشن 3 شکایت داشتند.

سونی در پلی استیشن 4 دیگر این اشتباه را مرتکب نشد و از نظر توسعه بازی کنسول نسل فعلی بسیار بهتر از نسل قبل شد. توجه سونی به این موضوع و اهمیت به توسعه دهندگان ادامه خواهد داشت و کمپانی ژاپنی کار ساخت بازی در پلی استیشن 5 را ساده‌تر از قبل کرده که این خبر خوبی برای همگان، خصوصا برای توسعه دهندگان محسوب می‌شود. به گفته یوشیدا، سادگی ساخت نرم افزار برای پلی استیشن 5 در سطحیست که هرگز در گذشته شاهد آن نبوده‌ایم. وی در ادامه گفته اگر دشواری سخت افزار غالب شود، توسعه دهندگان نمیتوانند بر روی ساخت بازی تمرکز کنند. به هر حال سخت افزار کار توسعه بازی را آسان میکند بنابراین توسعه دهندگان میتوانند زمان بیشتری برای توسعه بازی صرف کنند. یوشیدا اضافه کرده است که در حالی که ساخت بازی برای پلی استیشن 4 آسان است، اما پلی استیشن 5 در این زمینه بهتر خواهد بود.

سونی هنوز پلی استیشن 5 را که در تعطیلات کریسمس 2020 از راه میرسد رسما رونمایی نکرده اما بر اساس گزارشات رسمی، این کنسول مجهز به پردازنده AMD Zen 2 و پردازنده گرافیکی Navi به همراه حافظه SSD است. شایعات اخیر حاکی از این دارند که سونی قصد دارد سال آینده مدل رده بالای کنسول نسل بعدی خود یعنی PS5 Pro را روانه بازار کند.

مطالب مشابه