عنایتی: اگر استراماچونی نیاید فرهاد مجیدی گزینه خوبی است / استقلال انحصاری در اختیار ۱۰- ۱۵ نفر است!

منبع: رکنا

19

1398/10/8

13:49


عنایتی: اگر استراماچونی نیاید فرهاد مجیدی گزینه خوبی است / استقلال انحصاری در اختیار ۱۰- ۱۵ نفر است!

به گزارش گروه ورزشی رکنا، سعید اکبری امروز در برنامه سلام صبح بخیر میزبان رضا عنایتی بازیکن سابق استقلال برای گفتگوی درباره حواشی اخیر این تیم بود.

عنایتی در ابتدا گفت: طبیعتا هواداران استقلال نگران آینده تیم هستند. بعد از مدتها استقلال به یک آرامش خوبی رسیده بود اما عدم مدیریت باعث شد این آرامش از تیم برود. هر روز خبرهایی از منابع مختلف به گوش می رسد و هواداران نمی دانند کدام خبر درست و کدام غلط است. این موضوع آنها را عصبی کرده و اعتراضشان را نشان می دهند. طی ماه گذشته آنقدر اخبار گوناگون از باشگاه استقلال بیرون آمده که خود هواداران هم نمی دانند چه اتفاقی قرار است در آینده بیفتد.

او با بیان اینکه امیدوارم استقلال سرو سامان بگیرد، افزود: هواداران به صفحه شخصی من هم می آیند و پیام می دهند. فکر می کنند ما می توانیم کاری کنیم اما دست روی دست گذاشته ایم. در حالی که کاری از ما برنمی آید و باشگاه استقلال به صورت انحصاری در اختیار 10، 15 نفر است.

این بازیکن پیشکسوت استقلال تاکید کرد: ما پیشکسوتانی داریم که می توانند به این شرایط بحرانی کمک کنند اما احترامی به آنها گذاشته نمی شود و کسانی تصمیم گیری می کنند که کمترین نقش را در تاریخ استقلال داشته اند. در هر صورت اینکه سالها یک اتفاق پشت سر هم برای یک تیم بیفتد نشان می دهد برخی دوست ندارند استقلال به جایگاه بالا برسدو هواداران استقلال میلیونی هستند اما اتفاقاتی که می افتد باعث می شود فکر کنیم اینها نمی تواند تصادفی باشد. درباره مدیریت استقلال هم بحثهای زیادی مطرح است و باید مدیریت خوبی روی کار بیاید.

عنایتی در پاسخ به اینکه حمایت وزارت ورزش از پرسپولیس مطرح نیست بلکه درآمد بالای باشگاه در زمان مدیریت فتحی به هدر رفته و عوامل دیگری در ناکامی های استقلال دخیل است، اظهار کرد: آرامشی که طی سالهای گذشته پرسپولیس داشته استقلال نداشته است. درباره برانکو هم وضع فرق می کرد. او پیشنهاد خوبی از عربستان داشت، مربی حرفه ای هم بود بود و در حالی که سه سال تیم را قهرمان کرده بود می دانست به صلاحش نیست در پرسپولیس بماند. اما در استقلال بازیکنان تاثیرگذاری می آیند که در ابتدای فصل می بینید با چه شرایطی از تیم خارج می شوند.

وی تصریح کرد: باشگاه باید برنامه ریزی طولانی مدت داشته باشد و تیم ها باید به بخش خصوصی سپرده شوند، چون اینگونه هر کدام از تیم ها دچار چالش شوند وزارت ورزش زیر سوال می رود. در درجه اول باید خصوصی سازی کنیم تا تکلیف تیم ها مشخص شود و مدیری استقلال در چند سال اخیر خیلی ضعیف بودده است.

بازیکن سابق استقلال با بیان اینکه مشکلات به این سرعت حل نخواهد شد، یادآور شد: ما در درجه اول بلد نیستیم قرارداد ببندیم ولی با مربی خارجی باید طوری قرارداد ببندیم که راه های فسخ قرارداد و عمل نکردن به تعهدات را ببندیم اما همه چیز را سرسری می گیریم. استراماچونی اول فصل نتیجه نگرفت اما به مرور نشان داد با دانش است و روی سکوها محبوب شد. ما باید از او استفاده می کردیم اما بند قرارداد او اینگونه بود که او صبح زود 4 صبح بدون هماهنگی با باشگاه از ایران برود. همه قراردادهای ما باید شفاف باشد اما نمی دانم چه بندی در قرارداد او است که می تواند صبح زود و بدون اجازه باشگاه به راحتی ایران را ترک کند و حتی خسارت هم بگیرد!

عنایتی اذعان کرد: ما اینقدر به بازیکنان خارجی که به فوتبال آمده اند غرامت داده ایم در حالی که آنها دو دقیقه هم بازی نکرده اند اما پولهای زیادی گرفته اند. من اینکه می گویند فوتبال ما خوب پول نمی دهد را هم قبول ندارم و ما در فوتبال خوب پول می دهیم.

وی درباره درآمد پسر شفر که سالی 70 هزار دلار بوده، گفت: من یک سوال دارم. کدام مدیر به خاطر این موضوع بازخواست شده است؟ ما کسانی را نداریم که بگویند چرا این خرج را کرده اید و بیت المال را به چه دلیل صرف کرده اید؟ کسی نمی آید جواب بدهد چطور این هزینه های گزاف را روی دست وزارت ورزش می گذارند.

این فوتبالیست قدیمی درباره ماجرای ویلموتس هم اظهار کرد: اخبار ضد و نقیض است اما مطئنم باید خسارت بالایی پرداخت کنیم بدون اینکه درآمد داشته باشیم و در این فوتبال چیزی گیرمان آمده باشد او یکی دو ماه مربی گری کرد اما هیچ چیزی گیرمان نیامد.

عنایتی درباره حضور یک مربی دیگر به جای استراماچونی روی نیمکت استقلال گفت: استراماچونی از شروع فصل خیلی خوب توانست با هواداران ارتباط برقرار کند و هفته به هفته شرایط استقلال بهتر و بهتر شد تا اینکه به صدر جدول هم رسید. این آرامش خیلی خوشایند بود و اتفاقی که افتاد شوک بزرگی برای آنها بود و هواداران دوست ندارند استراماچونی را از دست بدهند. هر مربی روی نیمکت بنشیند با چالش های بزرگی روبرو خواهد شد.

وی یادآور شد: انصراف فرهاد مجیدی از حضور در استقلال هم تصمیم خوبی بود. ما نمی توانیم صد در صد تحلیل کنیم اما این تصمیم هوشمندانه بود و تا آمدن یا نیامدن استراماچونی هوادار منتظر و امیدوار است و فکر می کند هیات مدیره و مدیران تلاش می کنند ولی خود من خوشبین نیستم و با اتفاقات اول فصل از جمله اینکه امکاناتی که باید در اختیار استراماچونی قرار می گرفت نگرفت و او را برای رفتن مصمم تر کرد، فکر می کنم برگشتن او معجزه می خواهد.

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره اینکه بهترین گزینه برای مربی گری این تیم کیست، گفت: در حال حاضر نمی توانیم قطعی نظر بدهیم ولی به نظر من باید به سمت مربیان ایرانی برویم چون نه توان پرداخت مربیان خارجی را داریم و نه تحریم ها اجازه می دهد به درستی پولشان را پرداخت کنیم. بنابراین اگر روی گزینه های داخلی کار کنیم بهتر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان کرد: ما به دل هیات مدیره کار نداریم تیم ما هوادارانی دارد که در سرما و گرما وقت می گذارند و صاحبان اصلی باشگاه آنها هستند و وقتی فریاد می زنند استراماچونی را می خواهیم باید به آنها احترام گذاشته شود.

عنایتی در پاسخ به اینکه آیا اگر استراماچونی برگردد هم در این جو نتیجه می گیرد، گفت: خود او توقعات را بالا برده است اما آنقدر حرفه ای است که می تواند شرایط را مدیریت کند و از ته دلم دعا می کنم استراماچونی برگردد.

این بازیکن پیشکسوت در پاسخ به اینکه اگر استرا برنگردد فرهاد مجیدی گزینه مناسبی است، تاکید کرد: من در جایگاهی نیستم که بخواهم اسم شخصی را بیاورم بالاخره پیشکسوتان بزرگی هستند که می توانند به هیات مدیره و مدیرعامل مشاوره بدهند تا تصمیم خوبی بگیرند که هواداران هم راضی شوند. از وقتی استراماچونی رفته ما امتیازاتی از دست دادیم که خیلی می تواند تعیین کننده باشد. فرهاد مجیدی هم گزینه خوبی است و اگر بیاید با تمام وجود و انرژی به استقلال کمک می کند. به شرطی که همه به او کمک کنند و خودش به تنهایی نمی تواند اتفاق خوبی را رقم بزندو اگر خدایی نکرده استراماچونی نیامد فکر نمی کنم او گزینه بدی باشد.

وی که 147 گل زده است، درباره اینکه آیا رکورد او زده خواهد شد، گفت: تعقیب کننده های من مثل آرش برهانی و مهدی رجب زاده که دیگر فوتبال بازی نمی کنند. فقط در حال حاضر علیپور است که 45 گل دارد و خیلی سخت است به این رکورد برسد اما به هر حال این رکوردها عوض خواهد شد و امیدوارم بازیکنانی ظهور کنند که به تیمشان کمک کنند. تداوم در عمل مهم است نه اینکه فقط یک سال آقای گل شوی و امیدوارم گلزنانی مثل علی دایی داشته باشیم که سالهای سال گل بزنند.

عنایتی در پایان گفت: امیدوارم هرچه سریع تر تکلیف سرمربی استقلال مشخص شود. هواداران ما نگران هستند و امیدوارم دوستان دست اندرکار بجنبند تا ما زمان را از دست ندهیم هواداران ناراحت هستند، من هم همینطور و امیدوار هر اتفاقی که به صلاح تیم هست هرچه سریع تر انجام شود.

مطالب مشابه