کواکبیان: ما اهل تحریم انتخابات نیستیم

منبع: برترین ها

30

1398/10/8

14:00


رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: علاوه بر اینکه مردم را تشویق به حضور می‌کنیم لیست انتخاباتی نیز خواهیم داشت البته مشروط بر اینکه در سراسر کشور حداقل ۲۰۰ نفر داوطلبان واجد شرایط و تایید شده از سوی نهادهای اجرایی و نظارتی داشته باشیم.

خبرگزاری تسنیم: مصطفی کواکبیان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات صبح امروز در نشست خبری درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی طی سخنانی اظهار داشت:  علاوه بر اینکه مردم را تشویق به حضور می‌کنیم لیست انتخاباتی نیز خواهیم داشت البته مشروط بر اینکه در سراسر کشور حداقل ۲۰۰ نفر داوطلبان واجد شرایط و تایید شده از سوی نهادهای اجرایی و نظارتی داشته باشیم.

اصل سوم این است که لیست ما با هماهنگی و انسجام درون جبهه اصلاحات و بر مبنای وحدت با سایر احزاب اصلاح‌طلب خواهد بود. ما در شورای هماهنگی 30 حزب داریم که با هماهنگی همین شورا لیست نهایی بیرون خواهد آمد.

اصل بعدی اینکه اولویت اول ما برای بستن لیست مربوط به اصلاح طلبان عضو احزاب اصلاح طلب است، حالا اگر نداشتیم ممکن است افراد دیگر اصلاح طلب را نیز قرار دهیم ولی به هرحال اولویت این است که ابتدا اصلاح طلب با ویژگی خاص خود باشند و دوم این که در احزاب اصلاح طلب عضو باشند و مورد دیگر اینکه مقبولیت عامه نسبت به دیگر نامزدهای اصلاح طلب عضو احزاب اصلاح طلب باشد.

مسئله دیگری که در حزب مردم سالاری مطرح شد این است که ما باید روشنگری و تبیین کنیم و مقابله شود با اقدامات برخی افراطیونی که مجلس و انتخابات را قبول ندارند. در برخی پلاکاردها دیدید که برخی می‌گفتند "لیاخوف کجایی" و این عده معتقدند رأی مردم نمایشی است و برای مردم تعیین حق سرنوشت قائل نیستند.

مطالب مشابه