آقای حناچی! چه خوب که جسور نیستید

منبع: برترین ها

28

1398/10/8

14:04


رییس شورای شهر تهران در گفت‌وگویی تلویزیونی از جسارت شهردار پیشین تهران تقدیر کرد.

عصر ایران: رییس شورای شهر تهران در گفت‌وگویی تلویزیونی از جسارت شهردار پیشین تهران تقدیر کرد. محسن هاشمی گفت:« اگر یادتان باشد اتوبوس‌های بی‌آرتی زمانی که به پایتخت وارد شد دیزلی آمد در حالی که قانون هوای پاک این اجازه را نمی‌داد، ولی آقای قالیباف جسارت داشت و آن‌ها را وارد کرد. جسارت قالیباف در زمان شهرداری و اقداماتش نسبت به حناچی شهردار فعلی تهران بیشتر بود.»

حناچی شهردار تهران هم در قامت پاسخ‌گویی برآمد و در توییت کرد که :«اگر بی قانونی فاحش را جسارت بدانیم، می پذیرم که شهرداری جسور نیستم؛ کسی که قانون را زیرپا می گذارد جسور نیست، قانون گریز است.»

واقعا چرا به جایی رسیده‌ایم که زیر پا گذاشتن قانون در جامعه ما مورد ستایش قرار می‌گیرد و کسی که زیر بار قانون گریزی نمی‌رود مورد نکوهش قرار می‌گیرد؟

در بسیاری از کشورهای دنیا مدیری که تلاش می‌کند قانون را رعایت کند مورد احترام مردم است و همیشه از او به نیکی یاد می‌کنند اما در ایران داستان قرق می‌کند. هر کسی که بیشتر قانون را زیر پا می‌گذارد، عزیزتر است و اینگونه او را جسور خطاب می‌کنند.

البته در جامعه هم شاهد این رفتار هستیم. کسانی که از طریق شغل‌های کاذب به آلاف و الوف رسیده‌اند، مورد احترام هستند و برخی تا کمر جلوی آنها خم می‌شوند چون پول دارند و ماشین آنچنانی سوار می‌شوند و خانه‌شان در فلان نقطه شهر است.

یکی از مشکلات اصلی کشور همین است. بی قانونی مورد تایید مردم است. کسی که قانون را زیر پا له می‌کند، زرنگ خطاب می‌شود و کسی که سعی می‌کند قانون را رعایت کند و به حقوق دیگران احترام بگذارد، بی‌عرضه خطاب می‌شود.

اتفاق بدتر این است که فردی مثل محسن هاشمی به عنوان رییس شورای شهر تهران که باید از قانون گرایی حمایت کند و رفتار حناچی را ستایش کند می‌گوید قالیباف جسور تر است.

اگردر زمان قالیباف، کسی یقه او را می‌گرفت که چرا برخلاف قانون رفتار می‌کند و شهردار وقت پایتخت جواب رفتار خود را می‌داد حالا شاهد اینگونه برخوردها نبودیم. هرکسی در کشور قانون را زیر پا می‌گذارد باید با او برخورد شود و هر فردی تلاش می‌کند زندگی بر اساس قانون داشته باشد باید مورد تقدیر واقع شود.

نسل جدید ایران، این رفتارها را می‌بیند و می‌شنود که بی‌قانون‌ها ارج و قرب بیشتری دارند به خاطر همین وقتی از آنها در مورد شغل آینده‌شان سوال می‌کنید، نمی‌گویند که می‌خواهم معلم یا دکتر شوم، می‌گویند می‌خواهم دلار فروش شوم، ماشین معامله کنم، خانه خرید و فروش کنم!

بله، به همین راحتی اخلاق و قانون گرایی در کشور قربانی می‌شود. شهردار فعلی تهران سرش را بالا بگیرد و به قانون گرایی خود ببالد و از برخی حرف‌ها دلخور نشود.

مطالب مشابه