سفر کم‌هزینه به گران‌ترین جزیره

منبع: فرارو

37

1398/10/8

14:21


در حال حاضر شرایط اقتصادی حاکم و هزینه تمام شده بالای سفر موجب شده میزان سفر‌های داخلی کاهش پیدا کند؛ زیرا برخی از خانوار‌ها سفر را از سبد هزینه‌های خود حذف و برخی دیگر آن را کم کرده‌اند. اما همیشه جزیره کیش به علت هزینه‌های بالای ناشی از بلیت هواپیما، اقامت در هتل، اماکن تفریحی و گرانی غذا در رستوران‌ها دارای هزینه تمام شده بالایی بوده است.

سفر کم‌هزینه به گران‌ترین جزیره

طبق بررسی‌های انجام شده؛ قیمت هتل‌های دو ستاره برای یک خانوار سه نفره (اتاق سه تخت) از شبی ۱۲۰ هزار تومان تا ۱۵۰ هزار تومان با صبحانه و قیمت اتاق‌های سه تخت موجود در هتل‌های سه ستاره نیز از شبی ۲۵۰ هزار تومان تا ۳۳۰ هزار تومان با صبحانه تعیین شده است.
 
به گزارش دنیای اقتصاد، مسیح الله صفا، رئیس جامعه هتلداران جزیره کیش درخصوص تعداد هتل‌های فعال در جزیره کیش به «دنیای‌اقتصاد» گفت: در حال حاضر ۵۰ هتل در جزیره کیش فعال هستند که شامل ۱۰ هتل دو ستاره، ۲۰ هتل سه ستاره، هشت هتل چهار ستاره و ۱۲ هتل پنج ستاره می‌شود که به علت تفاوت قیمت ناچیز هتل‌های دو و یک ستاره در این جزیره هتل یک ستاره وجود ندارد. از سوی دیگر معمولا هتل‌های پنج ستاره به علت استقبال گردشگران، اجاره چارترکنندگان و فروش اتاق سریع‌تر از سایر هتل‌ها ظرفیتشان اشغال می‌شود.
وی درخصوص نحوه نرخ‌گذاری هتل‌ها گفت: در زمان پیک سفر‌ها مثل عید یا تعطیلات مناسبتی متوالی با افزایش قیمت‌ها مواجه می‌شویم و در سایر زمان‌ها به علت کاهش تعداد مسافران ورودی به این جزیره قیمت‌ها کاهش یافته و علاوه بر آن تخفیف‌های ویژه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. در ماه‌های اردیبهشت، تیر، خرداد و شهریور به علت امتحانات مدارس و کنکور و همچنین در ماه مهر و آبان کمترین مسافر به این منطقه سفر می‌کند که همین امر کاهش قیمت هتل‌ها برای اقامت‌کنندگان را به همراه دارد. در مقابل در فصل زمستان و نیمه اول فروردین، چون جزیره کیش از سوی اغلب توریست‌ها به مقصد گردشگری آن‌ها تبدیل می‌شود افزایش دو تا سه برابری قیمت در هتل‌های این جزیره را به همراه دارد.
 
رئیس جامعه هتلداران جزیره کیش عنوان کرد: خدمات هتلی صرفا شامل اقامت و صبحانه است و وجود سونا، استخر، سالن ورزشی و وسایل و محیط‌های تفریحی تنها خدمات جانبی محسوب می‌شوند. همچنین ماساژ، کافی شاپ و رستوران نیز از جمله آن‌ها است که در تعیین هزینه اقامت هتل‌ها تاثیر مستقیم دارد. یکی دیگر از هزینه‌های سفر به کیش که قیمت قابل توجهی را به خود اختصاص داده است مربوط به قیمت بلیت هواپیما است که اگر گردشگران زمان سفر خود را در خارج از زمان پیک سفر‌ها انتخاب کنند و همچنین از انتهای هفته به ابتدای هفته و همچنین از صبح به عصر منتقل کنند با قیمت‌هایی بسیار ارزان می‌توانند بلیت هواپیما به مقصد کیش را تهیه کنند.
 
محسن غریب دبیر جشنواره تابستانی کیش عنوان کرد: توریست‌هایی که قصد دارند هزینه سفر آن‌ها به کیش کاهش یابد می‌توانند از پکیج‌های تفریحی که در خدمات گردشگری هتل‌ها ارائه می‌شود استفاده کنند و همچنین برای خرید نیز به بازار عرب‌ها که قیمت کالا‌های آن کمتر است مراجعه کنند یا اینکه از غرفه‌های سیار موجود در وسط بازار که کالا‌های حراجی را به فروش می‌رسانند ملزومات خود را خریداری کنند.
 
با وجود اینکه جزیره کیش همچنان یکی از مقاصد گردشگری گران در کشور محسوب می‌شود، اما با انتخاب زمانی مناسب برای سفر به این جزیره گردشگران می‌توانند به ارزان‌ترین شکل ممکن نیز به این جزیره سفر کرده و از آن لذت ببرند.

مطالب مشابه