گواردیولا: سران لیگ برتر به سلامتی بازیکنان اهمیتی نمی دهند؛ نمی دانم بازیکنانم در این وضعیت چه احساسی دارند

منبع: طرفداری

24

1398/10/8

14:23


گواردیولا: سران لیگ برتر به سلامتی بازیکنان اهمیتی نمی دهند؛ نمی دانم بازیکنانم در این وضعیت چه احساسی دارند

سرمربی اسپانیایی سیتیزن ها می گوید کسب 4 قهرمانی لیگ برتر در 10 سال اخیر، آمار بدی نیست. 

طرفداری - پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی نسبت به برنامه بازی های لیگ برتر اعتراض کرد و عنوان کرد سران لیگ برتر در هنگام برنامه ریزی بازی ها، هیچ اهمیتی به سلامت جسمانی بازیکنان، نمی دهند. 

به گزارش Goal، جمعه شب (27 دسامبر) دیدار منچسترسیتی و وولورهمپتون از هفته نوزدهم لیگ برتر برگزار شد که در نهایت شاگردان نونو اسپیریتو با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسیدند. امروز اما و به فاصله تقریبا 40 ساعت از بازی مقابل وولوز، منچسترسیتی باید از هفته بیستم لیگ برتر، به مصاف شفیلد یونایتد برود. مدت هاست که از لیگ برتر انگلستان به دلیل برنامه ریزی فشرده در زمستان و فشار بیش از حد به بازیکنان شاغل در این لیگ، انتقاد می شود و این در حالی است که بسیاری از لیگ های مطرح اروپایی در تعطیلات به سر می برند. پپ گواردیولا نیز، در صف بلند منتقدان این نوع برنامه ریزی حضور دارد. سرمربی اسپانیایی سیتیزن ها در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کند سران لیگ برتر احتمال تغییر در برنامه ریزی ها از فصل آینده را به خاطر توجه به وضعیت سلامتی بازیکنان در نظر بگیرند یا خیر، اینگونه پاسخ داد: 

به هیچ عنوان از این موضوع مطمئن نیستم. آن ها اهمیتی به سلامتی بازیکنان نمی دهند. در فصل اولی که در اینجا حضور داشتم نیز اوضاع همینگونه بود. ما در آنفیلد مقابل لیورپول بازی کردیم و دو روز بعد، در مقابل برنلی به میدان رفتیم. حرف های من چیزی را تغییر نمی دهند. ژوزه (مورینیو) و یورگن (کلوپ) نیز بارها این حرف ها را زده اند. هر فصل شرایط همینطور است، تلویزیون تصمیم می گیرد و ما نیز باید خودمان را با آن تصمیم وفق دهیم. من باید شرایط بازیکنانم را بررسی کنم و بفهمم که چه احساسی دارند. باید بازیکنان تازه نفس را به میدان بفرستم و صادقانه بگویم نمی دانم آن ها باید چگونه ریکاوری کنند و چه احساسی در این وضعیت دارند. خواهیم دید. 

منچسترسیتی در حال حاضر با یک بازی بیشتر نسبت به لیورپول و با 14 امتیاز کمتر نسبت به قرمز ها در رتبه سوم جدول رده بندی حضور دارد و در حال حاضر باید برای حضور در رتبه دوم با لسترسیتی راجرز، رقابت کند. سیتیزن ها در فصول گذشته استانداردهایی را مشخص کرده بودند که در این فصل و تا بدین جا در رسیدن به آن ناکام ماندند. شاید در ابتدای فصل، هیچ کارشناسی انتظار نداشت که تیم گواردیولا در این مقطع با 14 امتیاز اختلاف با صدر جدول به رتبه سوم جدول تکیه بزند. گواردیولا در این باره عنوان کرد: 

این باشگاه، با سرمربیان و بازیکنان مختلفی که در طی این چند سال داشته است، گام های باورنکردنی و بزرگی را برداشته و جای خود را محکم کرده است. کسب 4 قهرمانی در لیگ برتر در 10 سال اخیر، آمار بدی نیست. ما در دو فصل قبلی فوق العاده بودیم اما در این فصل بیشتر از مجموع باخت های دو فصل قبل، شکست خورده ایم. باید وضعیت را آنالیز کنیم و رو به جلو پیش برویم. 

مطالب مشابه